9 آبان, 1394

مدیر “مَستر کارت” مدیران بانک مرکزی را از وابستگی برحذر داشت

مدیر منطقه‌ای مسترکارت با اشاره به زیرساخت های مناسب در نظام پرداخت در ایران گفت: سامانه‌های پرداخت داخلی با توجه به زیرساخت‌های قدرتمند پرداخت در ایران باید ایجاد شود.

“دنزیل لاوسون” در همایش و نمایشگاه تراکنش در تهران با بیان اینکه ایران باید به خاطر نظام نیرومند پرداخت به خود ببالد، افزود: زیرساخت‌های نظام پرداخت در ایران با وجود تمام محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها به وجود آمده است که جای تبریک دارد و این زیرساخت‌ها می‌تواند برای ایجاد سامانه‌های جدید پرداختی در ایران بسیار مورد توجه باشد.

لاوسون بر لزوم ایجاد راهکارهای داخلی در کشورهای مختلف با توجه به شرایط موجود در آنها اشاره کرد و گفت: حالا که تحریم‌های غربی علیه ایران برداشته خواهد شد بهتر آن است که به جای اینکه به برندهای معروف جهانی وابستگی ایجاد شود، برنامه‌های داخلی برای انجام تراکنش‌های داخلی در ایران اجرا شود که با توجه به زیرساخت‌های موجود در ایران این اقدام قابل انجام است.

وی گفت : هند با ایجاد سیستم داخلی پرداخت خود در طول ۱۵ ماه گذشته توانسته مشترکین بسیار زیادی در شبکه داخلی پرداخت خود که بر مبنای روپیه است ، ایجاد کند. همچنین روسیه که نظام پرداخت خود را به پرداخت جهانی متصل کرده بود یک روز ناگهان دید که همه چیز ویران شده و دلیل ان رکود اقتصادی جهانی بود. در نتیجه بهتر این است که نظام پرداخت در داخل کشور ساخته شود تا اینکه کاملا وابسته به نظام پرداخت جهانی باشد.

لاوسن در پایان گفت: این امر باعث خواهد شد تا با صرف هزینه کمتر امکانات بیشتر و به‌روزتری را بتوان به مشتریان ارائه کرد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.