16 فروردین, 1395

تحقق شعار سال با تکیه بر سرمایه‌های داخلی ممکن است

استاندار فارس با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال ‘اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سوی رهبر معظم انقلاب، تحقق این شعار را نیازمند توجه به سرمایه‌ها و داشته‌های بومی و داخلی و تکیه کامل بر آنها دانست.

سید محمد علی افشانی، در دیدار نوروزی با معاونان، مدیران و کارکنان استانداری فارس، درون‌زا و برون‌گرا بودن را ویژگی اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باید با تکیه بر سرمایه انسانی، فیزیکی و اجتماعی خود و با نگاه به بیرون برای تحقق اقتصاد مقاومتی بکوشیم و در حوزه وظایف خود به شکل عملی و نه شعاری فعالیت کنیم.

استاندار فارس، گرفتن دانش و فناوری از بیرون را یک ضرورت دانست و افزود: باید تولید محصولات با رویکرد صادرات انجام شود و علاوه بر این تمام فعالیت‌ها و اقدامات نیز دانش بنیان باشد.

افشانی، بالا بردن بهره‌وری را ضروری دانست و با تاکید بر لزوم توجه تمام سازمان‌ها و مسئولان به این مهم، گفت: دولت موظف است در بخش‌هایی از حاکمیت که در اختیار دارد، پاسخگو باشد و سایر بخش‌ها و قوا نیز باید به همان میزان که در حاکمیت نقش دارند به وظایف خود عمل کنند.

استاندار فارس، با اشاره به موفقیت‌های حاصله در سال ۹۴، اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک و انتخابات هفتم اسفند را ۲ موفقیت بزرگ ایران برشمرد و ضمن ابراز امیدواری نسبت به استفاده بهینه از گشایش‌های حاصله از توافق هسته‌ای، حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ را آگاهانه و معنادار توصیف و اضافه کرد: حضور مردم سراسر کشور و به ویژه استان فارس، بیانگر رشد فرهنگی و آگاهی مردم از مسئولیت اجتماعی آنان است.

افشانی افزود: حضور پرشور مردم در کنار تلاش تمام دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات، سبب شد که در روز هفتم اسفند ۹۴ شاهد برگزاری انتخاباتی خوب، سالم و با امنیت و آرامش کامل باشیم.

استاندار فارس، همچنین شاخص ارزیابی مدیران را رضایتمندی مردم دانست و بیان کرد: انتظار داریم که در سال جدید، کارشناسان و کارکنان این استانداری به دنبال ایجاد تغییر در خودشان باشند.

وی، استانداری را مرکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، توصیف و خاطرنشان کرد: استانداری باید برای کل استان منشا حرکت و تحول باشد و مدیران، کارشناسان و کارکنان این مجموعه بیش از گذشته در جهت راهبری بخش‌های دولتی فعالیت کنند.

استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم توجه به امر آموزش کارکنان، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی نباید جنبه تشریفاتی داشته باشد بلکه باید حاصل و نتیجه آن به افزایش کمی و کیفی خدمت به مردم منتهی شود.

افشانی، مسئولیت پذیری را عامل ترقی و پیشرفت استان برشمرد و لازمه دست‌یابی به توفیق را توجه به این عامل دانست و گفت: سال ۹۵ می‌تواند سال خوبی برای استان فارس باشد و این در سایه احساس وظیفه و مسئولیت، همدلی، صداقت و اعتماد به یکدیگر و تدبیری که از مدیران ارشد کشور سراغ داریم، محقق خواهد شد.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.