16 فروردین, 1395

اصناف تولیدی از حلقه های مهم در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی، با بیان اینکه اصناف تولیدی از حلقه های مهم در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هستند گفت: باید با برنامه ریزی اصولی از ظرفیت ها و مزیت های این بخش در جهت رشد و توسعه اقتصادی کشور استفاده کرد.

جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی، در اولین اجلاس عمومی کلانشهر اراک در سال ۹۵ به نامگذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال “اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل” اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی و تحقق شعار سال باید به جد مورد توجه روسای اتحادیه ها قرار گیرد.

زند به پتانسیل های اصناف و بازاریان برای تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اصناف و بازاریان این آمادگی را دارند تا به عنوان دستگاهی پیشگام اقتصاد مقاومتی را در عمل اجرا کنند.
وی اظهار کرد: امیدواریم دولت با برطرف کردن مشکلات پیش روی اصناف و بازاریان در تحقق شعار سال به این قشر کمک کند.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی، بیان کرد: امیدواریم با اقداماتی که اصناف به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان سفره چین مردم و ویترین دولت به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی انجام می دهد در پایان سال مورد تایید رهبر معظم قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اصناف تولیدی از حلقه های مهم در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هستند بیان کرد: باید با برنامه ریزی اصولی  از ظرفیت ها و مزیت های این بخش در جهت رشد و توسعه اقتصادی کشور استفاده کرد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: در این راستا باید از کسب و کارهای کوچک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت شود تا تحول مد نظر مقام معظم رهبری در عرصه صنوف تولیدی، توزیعی و خدماتی محقق شود.
برند سازی محصولات تولیدی واحدهای صنفی در دستور کار اتاق اصناف استان

زند در ادامه به توجه به برند سازی در محصولات تولیدی اشاره کرد و افزود: امسال توجه به برند سازی در دستور کار اتاق اصناف استان قرار دارد تا از این طریق بتوانیم محصولات تولیدی واحدهای صنفی را بیشتر به مردم بشناسانیم.
وی ادامه داد: در این راستا امسال همایش برند سازی را در اراک برگزار خواهیم کرد تا اصناف با این موضوع بیشتر آشنا شوند و با جدیت این موضوع را دنبال کنند.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با اشاره به اینکه بسیاری از محصولات اراک بدون برند هستند اضافه کرد: برندسازی این محصولات می تواند کمک بسیاری را به معرفی تولیدات داشته باشند.
زند یادآور شد: مشکلی که امروزه واحدهای صنفی با آن مواجه هستند نداشتن برند است که این موضوع باعث شده که واحدهای صنفی نتوانند آن طوری که باید در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی ورود پیدا کنند.
وی اضافه کرد: از آنجایی که  واحدهای صنفی نقش مهمی را در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دارند می توان با برند سازی در بخش تولید در این راستا حرکت کرد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: در سال گذشته با تمام مشکلاتی که در بخش های مختلف با آن روبه رو بودیم موفق شدیم با اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی در عمل، مدیریت هزینه ها و ادغام اتحادیه های صنفی سال گذاشته را با موفقیت به پایان برسانیم.
وی در ادامه به گزارشی از وضعیت اتاق اصناف در یک سال گذشته پرداخت و افزود: برگزاری کلاس های فقه بازار، دیدار با استاندار مرکزی، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب در مجلس، رییس اتاق اصناف کشور، برگزاری انتخابات الکترونیک برای اولین بار در استان، تجلیل از روسای اتحادیه های صنفی، همایش پلیس و اصناف، تجلیل از خانواده های شهدا و جانبازان بخشی از مهمترین اقدامات سال گذشته این اتاق بوده است.
زند به موضوع قاچاق کالا هم اشاره ای کرد و گفت: دولت برای مشخص کردن کالای قاچاق از غیر قاچاق طرح های مختلف را از قبیل ایران کد و شبنم اجرا کرد که هیچ کدام از این طرح هاعلیرغم اینکه برای اصناف هزینه به همراه داشت به سرانجام نرسید.
وی با بیان اینکه اصناف در خصوص قاچاق کالا با مشکل اساسی مواجه هستند خاطر نشان کرد: در بسیاری از موارد کسبه نمی دانند که کالای خارجی که خریداری شده است قاچاق هست یا نه که این موضوع باید با خرید با فاکتور برطرف شود.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی همچنین خواستار استفاده صنوف تولیدی از امکانات صنعت  شد.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.