16 فروردین, 1395

نگاه به غرب، آفت اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: توجه به غرب و چشم امید به کمک کشورهای غربی و آمریکا که متاسفانه در بدنه دولت و بین برخی مسئولین وجود دارد یکی از اصلی ترین آفت ها برای عدم تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

نماینده مردم  یزد و اشکذر با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت:  روند نامگذاری سال ها توسط رهبری بر اساس حکمت، مانند یک پازل صورت می گیرد و بیشتر هم در راستای شکل گیری یک پیشرفت متعادل و مبنایی و در زمینه های مختلف بوده است و در چند سال گذشته سال ها با رویکرد اقتصادی نامگذاری شده اند.

محمد صالح جوکار اظهار کرد: با توجه به اهمیت اقتصاد کشور و شکل گیری اقتصاد مقاومتی در سال های اخیر، در راستای استقلال اقتصادی، عدم وابستگی و ضربه پذیری اقتصاد کشور سال ۹۵، سال« اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اعلام شد.

وی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید اقتصاد کشور بر اساس داشته ها و نگاه به توان مندی داخلی  حرکت کند و گفتمان اقتصاد مقاومتی از شعار، بخش نامه و دستورالعمل خارج شود و در اقدامی جهادی اقتصاد مقاومتی عملی شود و رهبری در پیام نوروزی و سخنان خد در حرم رضوی از همه به ویژه دولت خواستند تا در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی گامی عملی بردارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس اذعان کرد: توجه به غرب و چشم امید به کمک کشورهای غربی و آمریکا که متاسفانه در بدنه دولت و بین برخی مسئولین وجود دارد یکی از اصلی ترین آفت ها برای عدم تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

جوکار گفت: باید در درجه اول اعتقاد و باور به اقتصاد مقاومتی در بین مسئولان تقویت شود و همه باید بدانند نگاه غرب جز عقب ماندگی و وابستگی اقتصادی ارمغانی نخواهد داشت.

نماینده مردم یزد و اشکذر بابیان اینکه حمایت از تولید ملی یکی از شاخص های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است تصریح کرد: دولت باید با کوتاه کردن دست رانت خواران و ویژه خواران از اقتصاد کشور امکانی فراهم کند تا بخش خصوص با احساس امنیت وارد میدان اقتصادی شده و در بخش های مختلف سرمایه گذاری کند.

جوکار با تأکید بر ضرورت تقویت بخش خصوص افزود: دولت باید به سمت خصوصی‌سازی برود تا با کمک و سرمایه بخش خصوصی و هدایت و حمایت دولت شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصاد در کشور باشیم.

منبع : جام نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.