15 فروردین, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی با مشارکت مردم میسراست

تحقق اقتصاد مقاومتی صرفاً با مشارکت مردمی امکان پذیر است. برای بالا بردن مشارکت مردمی باید از هر نوع فعالیت اقتصادی مردمی استقبال کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، علی بیگی اظهار داشت: فضایی باید بر کشور و جامعه حاکم گردد که همه مردم خودشان را مولد در اقتصاد و شریک در پیشرفت و مقاومت کشور حس کنند و بر آن ببالند. باید فضایی به وجود آید که مردم عادی هر فعالیت تولیدی را که خود را در آن توانمند می بینند،انجام دهند.

وی درادامه افزود: اقتصاد ازعواملی است که منافع ملی و امنیت کشور به این بخش بستگی داردو مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایمن کردن اقتصاد کشور در برابر تهدیدات خارجی نقش بسیار حساسی بر عهده دارند چرا که سوء تعهد غرب در اجرای توافق انجام گرفته می‌تواند دولت را تضعیف کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم تصریح کرد: باایجاد کارگاه های تولید خانگی، سرمایه های کوچک و کم حجم در تولید به کار گرفته می شوند و شادابی به سراغ افراد جامعه می آید .واردات به سرعت کاهش می یابد. تنوع محصولات به سرعت افزایش می یابد. ظرفیت های جدیدی به ظرفیت های موجود کشور اضافه می شود. سبک زندگی بسیاری از مردم سبکی جهادی می گردد. اقتصاد مردمی شکل بهتری می گیرد و حملات اقتصادی دشمن کم‌اثرتر می گردد

وی گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی موفق باشد بلکه باید دولت و ملت با همدلی و تعامل برای تحقق این امر مهم تلاش کنند و باید به قدرت بهره‌وری در اقتصاد توجه شود و این موضوع نیز نیازمند فرهنگ‌سازی است.

منبع : استانداری

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.