15 فروردین, 1395

اقتصاد ایران با حمایت از واحدهای کوچک صنعتی و تکیه بر تولید داخلی زنده می‌شود

نایب رییس اتاق بازرگانی با بیان اینکه سیاست اقتصاد مقاومتی هنوز عملیاتی نشده است و از سوی دولتمردان جدی گرفته نشده است، گفت: اقتصاد ایران با حمایت از واحدهای کوچک صنعتی و تکیه بر تولید داخلی زنده می‌شود.

غلامحسین شافعی در گفتگو با خبرنگار «رازق» در مورد عنوان سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با معرفی اقتصاد مقاومتی مسیر حل مشکلات و رونق اقتصاد کشور را درست طراحی کرده‌اند.

وی در ادامه این مطلب افزود: مقام معظم رهبری عدم رضایت خود را از عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی نشان داده‌اند و شعار سال ۹۵ «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» این تذکر را کاملاً شفاف سازی کرده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی با تاکید براینکه متاسفانه سیاست اقتصاد مقاومتی هنوز عملیاتی نشده است و این مهم از سوی دولت مردان جدی گرفته نشده و از شعار به عمل نزدیک نشده است، تصریح کرد: عملگرایی در بحث اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی دیده نمی شود.

شافعی با اشاره به اینکه خیلی هم نمی توان به عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی امیدوار بود، اضافه کرد: خیلی از شعارهای سال های گذشته که محورهای دغدغه مقام معظم رهبری متناسب با شرایط حاکم بر جامعه بود و تذکرات درست و برحقی هم هستند در حد شعار باقی ماند و درست و به موقع نتایج عملی شدن آن ها قابل لمس نبوده و نیست.

وی با بیان این نکته که امیدواریم برای یک مرتبه هم که شده این بار در سال ۹۵ «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» از حرف به مرحله عمل برسد و اجرایی شود، ابراز کرد: تا کنون کردار ما مناسب با اجرا و عملیاتی شدن شعار های سال نبوده است.

اقتصاد مقاومتی سیاستی زیر بنایی در راستای رونق تولید ملی است

نایب رییس اتاق بازرگانی کشور با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی زنده کردن اقتصاد کشور و خروج  آن از کما است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی سیاستی زیر بنایی در راستای رونق تولید ملی است که این اتفاق مهم احیا صنایع و رفع معضل بیکاری و اشتغال زایی را با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی به همراه دارد.

شافعی با اشاره به اینکه حمایت از واحد های صنعتی کوچک و متوسط و تاکید برتقویت تولید ملی از محتوای درونی سیاست اقتصاد مقاومتی به شمار می رود، اضافه کرد: متاسفانه در بدنه حمایت از صنایع اتفاقات خوبی را شاهد نیستیم.

نایب رییس اتاق بازرگانی با بیان اینکه متاسفانه در چرخه حمایتی تنها واحدهای بزرگ و وابسته به دولت قرار دارند و واحدهای کوچک و متوسط در این جریان در حاشیه قرار گرفته‌اند، ابراز کرد: با تقویت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط، رونق و اشتغال زایی انجام می‌شود.

شافعی تأکید کرد: با برون رفت دولت از فعالیت‌های اقتصادی ضد تولید ملی در راستای آماده سازی بازار کسب و کار در کشور و توجه به رفع پدیده شوم رانت و شفافیت فعالیت‌های اقتصادی می‌توان به احیای اقتصاد کشور امیدوار بود.

نایب رییس اتاق بازرگانی در خاتمه  با تذکر نسبت به قطع جریان قاچاق کالا در کنار سایر موارد ذکر شده در بسترسازی عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در تشریح لزوم تبدیل این سیاست به گفتمان عمومی، خاطر نشان کرد: دولت و ملت نقش های خاص خود را در اجرای این سیاست باید ایفا کنند و در مجموع اقتصاد باید در کشور مردمی شود، در غیر این صورت نمی توان به رونق اقتصاد امیدوار بود.

منبع : رازق

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.