14 فروردین, 1395

هدف اقتصاد مقاومتی توسعه کارآفرینی و پیشتازی اقتصاد دانش بنیان است

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: یکی از اهدف اقتصاد مقاومتی توسعه کارآفرینی و فعال سازی منابع مالی و پیشتازی اقتصاد دانش بنیان است.

ارژنگ عزیزی در جلسه شورای ادارای استان اردبیل با اشاره به اینکه در سال گذشته فعالیت ۱۵ شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده بود خاطرنشان کرد: برای سال جدید ثبت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان جدید در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اهدف اقتصاد مقاومتی توسعه کارآفرینی و فعال سازی منابع مالی و پیشتازی اقتصاد دانش بنیان است، یادآور شد: افزایش تولید داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی، تأمین امنیت غذائی، حمایت همه‌جانبه از صادرات کالا، توسعه مناطق ویژه اقتصادی کشور از دیگر اهداف برنامه اقتصاد مقاومتی است که خوشبختانه در خرداد ماه امسال نیز سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی نمین شروع می‌شود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل به برگزاری ۱۳ جلسه اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل در سال گذشته اشاره کرد وگفت: این جلسه‌ها به تناسب در شهرستان‌های استان نیز برگزار شده و امیدواریم دستگاه‌های اجرایی در سال جدید برنامه مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی ارائه کنند.

وی اضافه کرد: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در ۲۴ بند تدوین شده است که این سیاست‌ها با هدف رشد پویا و بهبود شاخص‌های اقتصادی با رویکرد جهادی و انعطاف‌پذیر به تمامی استان‌ها در شهریورماه سال گذشته ابلاغ شده است

عزیزی تصریح کرد: خوشبختانه در بخش صنعت پیش‌امکان سنجی ۸۰ طرح در استان اردبیل آغاز شده است که در سال جدید قطعا اقدامات توسعه‌ای در استان اردبیل افزایش یافته و امیدواریم شاهد رونق اقتصاد استان اردبیل باشیم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.