14 فروردین, 1395

نقش ما در اقتصاد دانش بنیان باید رقابتی باشد

معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: با توجه به شعار سال فعالیت پارک‌های علم و فناوری در اقتصاد دانش بنیان باید رقابتی باشد.

وحید احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مبنای فعالیت ما در راستای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است و مهمترین فعالیت در این امر ادامه  فعالیت ها وبرنامه های سال گذشته در راستای فعال شدن نقش دانشگاه ها در اقتصاد کشور است.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مهمترین برنامه و محوریت اصلی برنامه های وزارت علوم در راستای اقتصاد دانش بنیان نقش کارآفرینی دانشگاه ها برای هدایت اقتصاد دانش بنیان بمنظور توسعه فناوری است.

احمدی افزود: فعالیت مراکز رشد دانشگاه‌ها، پارک های علم وفناوری در راستای اقتصاد دانش بنیان در سال گذشته بسیار قابل ملاحظه بوده است به‌طوری که براساس آخرین آمار سال ۹۴ تعداد ۴ هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد.

وی گفت: ارتباط دانشگاه با صنعت و انعقاد قراردادهای مختلف علمی و پژوهشی با وزارتخانه های نفت و نیرو می تواند در تحقق بهتر نقش آفرینی دانشگاه‌ها در حوزه اقتصاد دانش بنیان موثر باشد.

احمدی به برنامه های پیش روی وزارت علوم درخصوص شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: در سال پیش رو با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، پارک های علم و فناوری باید به سمت فعالیت  ماموریت گرا شدن و منطقه‌ای و بین المللی شدن حرکت کنند به طوری که نقش ما در اقتصاد دانش بنیان باید نقش رقابتی باشد.

وی به برنامه های وزارت علوم در راستای رشته های علوم انسانی اشاره کرد و گفت: حوزه علوم انسانی باید فعالیت بیشتری درخصوص فعال شدن تولید فناوری به منظور برطرف شدن نیازهای جامعه داشته باشد و ما هم برنامه هایی برای ایجاد ارزش افزوده رشته های علوم انسانی در سال ۹۵ داریم.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.