14 فروردین, 1395

تاکید بر نقش استانداردسازی در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: صدور پروانه استاندارد تولید کالا و حمایت از واحدهای تولیدی داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن این مهم، در دستور کار قرار دارد.

«محمد مددی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: سال گذشته ۱۶ مورد تدوین استاندارد ملی ایران در استان ایلام صورت گرفت که در این راستا ۳۶ مورد صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای واحدهای تولیدی استان انجام شد.

وی با بیان اینکه در طول سال گذشته بیش از ۵۰۰ مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی، خدماتی و تاسیسات گاز پرکنی در سطح استان انجام شد افزود: بیش از ۷۰۰ مورد نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی و مراکز عرضه استان در طول سال گذشته صورت پذیرفت.

مدیرکل استاندارد استان اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ مورد بازرسی از مراکز صنفی در سطح استان صورت گرفت که ۵۵ مورد نمونه‌برداری از واحدهای طلافروشی در استان در همین راستا بوده است.

مددی با اشاره به اینکه ۷۱۶ مورد بازرشی از نازل جایگاه‌های عرضه سوخت مایع در طول سال گذشته توسط کارشناسان فنی انجام شد خاطرنشان کرد: بیش از ۳ هزار مورد آزمون و علامت گذاری وسایل سنجش سبک و باسکول‌های ثابت همکف نیز صورت گرفت که ۶۰۰ مورد آزمون نمونه‌های واحدهای تولیدی و صنفی استان نیز بخشی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته است.

وی ادامه داد: ۱۲ آزمایشگاه همکار فعال در سطح استان وجود دارد که طی سال گذشته ۵ مورد تائید صلاحیت آزمایشگاه‌های همکار داشتیم و ۹ مورد نیز تمدید صلاحیت این آزمایشگاه‌ها انجام شد.

مدیر کل استاندارد استان با بیان اینکه در سال ۹۴ بیش از ۸۰ هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران به کشور عراق صادر شده،گفت : ۲ هزار نفر ساعت آموزش به مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان در سال گذشته داده شده است.

مددی در پایان با اشاره به اینکه سال ۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است، گفت: با توجه به اینکه بند ۲۴ سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در خصوص استانداردسازی کالاهاست لذا در این راستا و برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تاکید مسئولان کشور بر اجرایی شدن این مهم، صدور پروانه استاندارد تولید کالا در این راستا و حمایت از واحدهای تولیدی داخلی در دستور کار قرار دارد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.