14 فروردین, 1395

هماهنگی آموزش با صنایع غذایی، گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: هماهنگ سازی بخش های آموزشی با مراکز صنعتی غذایی، اقدام عملی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه فرآورده های غذایی است.

بهروز جنت افزود: بهره مندی از ویژگی های اقتصاد مقاومتی در همه زمینه ها به ویژه در کارخانه های تولید فراورده غذایی، می تواند راهکار مناسبی برای تامین آینده کشور و گامی مهم برای تامین منابع غذایی، افزایش صادرات غیر نفتی و کاهش وابستگی به این صنعت باشد.
وی با بیان اینکه می توان از ظرفیت های موجود کشور در بخش های مختلف در حوزه غذا با مطالعه دقیق و کارشناسی شده در راستای تحقق شعار سال استفاده کرد، خاطرنشان کرد: می توان برای تحقق این مهم با هماهنگ سازی بخش های آموزشی کشور با مراکز صنعتی و تولیدی بهره برد.
جنت ادامه داد: امیدواریم امسال کارخانه ها و صنایع تولید فراورده های غذایی کشور با افزایش تولید فراورده غذایی سالم به اقتصاد ایران کمک کنند.
مدیرکل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: مبارزه با قاچاق فراورده های سلامت بویژه فرآورده های آرایشی، بهداشتی و غذایی با ایجاد سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت بصورت سیستماتیک دنبال خواهد شد و با کارهای بیشماری که ناگزیر به عملیاتی کردن آنها هستیم، نگاه جدی به بهینه سازی پتانسیل های پرسنل خواهیم داشت.
جنت تاکید کرد: در حوزه فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی، فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی را فصل الخطاب قرار خواهیم داد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.