10 فروردین, 1395

کارگروه‌های اصلی استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فعال شوند

استاندار مرکزی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با تقویت تولید داخلی محقق می‌شود گفت:کارگروه‌های اصلی استان مرکزی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فعال شوند.

محمود زمانی قمی پیش از ظهر امروز  در جلسه هماهنگی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اشاره به نامگذاری ۱۳۹۵ “سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” توسط مقام معظم رهبری، اظهار داشت: آنچه به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود در واقع نقشه راه خروج از مشکلات است که نیازمند تلاش و فداکاری بسیار است.

وی افزود: باید فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه شود زیرا با نهادینه شدن این فرهنگ، ملت هرچقدر که پس‌انداز داشته باشد برای رشد اقتصاد مقاومتی به کار می‌گیرد چراکه اقتصاد مقاومتی زمینه‌ساز دستیابی به خوداتکایی همه جانبه است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: طی دو سالی که از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گذشته است به یک معنا دولت اقدام عملی نسبت به این موضوع نداشته و در راستای این امر گام‌های اساسی در میدان عمل بر نداشته است، از این جهت نامگذاری سال ۹۵ در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی که از قبل صورت گرفته و باید نسبت به آن گامهای عملی برداشت شود.

وی با اشاره به شعار سال ۹۵ با عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» خاطرنشان کرد: امیدواریم با همدلی و همزبانی این شعار و دغدغه های مقام معظم رهبری را در عمل اجرایی کنیم.

زمانی قمی  وحدت همه جانبه  با تکیه بر اقتصاد مقاومتی را لازمه پیشرفت جامعه دانست و بیان کرد: همه ما امیدواریم با هم افزایی و هم کوشی ظرفیت ها را به فرصت تبدیل کرده و در راستای اقتصاد مقاومتی به عنوان دغدغه مقام معظم رهبری گام های استواری برداریم.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی، راه رسیدن ما به قله‌های پیشرفت است، بنابراین باید در مسیر اقتصادی، اقدامات و برنامه های مؤثری انجام دهیم که البته  اقتصاد مقاومتی هم‌محور این برنامه‌ها است.

زمانی قمی بااشاره به لزوم توجه مدیران و مسئولان کشور به ابعاد مختلف این موضوع و مطالعه دقیق و کاربردی شرایط دراستان مرکزی گفت: باید مدیران تمام دستگاهای اجرایی با قاطعیت و تلاش و پشتکار فراوان بتوانند اقتصاد مقاومتی را در استان نهادینه کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت باید مقدار سرمایه نقدینگی را به‌سمت تولید سوق دهد و اگر این موضوع محقق شود نگاه‌مان به ورود منابع خارجی بسته می‌شود.

زمانی قمی خاطرنشان کرد: باید در سال ۹۵  نسبت به سال ۹۴ پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشیم و به موفقیت‌های عظیمی راه پیدا کنیم.

وی افزود: وظیفه مردم در راستای سیاست و طرح اقتصاد مقاومتی استفاده از کالای ملی است و تولید داخلی را توجه کنیم و سعی شود تا جایی که جنس ایرانی است و قابلیت رقابت را داراست از کالای ایرانی و تولید ملی استفاده کنیم و این توسعه اشتغال است.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تدوین برنامه های مدون است

استاندار مرکزی با اشاره به برنامه ریزی همه جانبه و بلندمدت و توجه به زوایای مختلف امر را از ضرورت‌های محقق شدن اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و گفت: یکی از الزامات مهم که باید در این مسیر مورد توجه مسئولان و صاحبان صنایع قرار گیرد تولید کیفی محصولات با رویکرد قابلیت عرضه در بازارهای جهانی است.

وی افزود: کارگروه‌های اصلی از جمله معاون استانداری،سازمان جهاد کشاورزی، سمن‌‌ها، اتاق بازرگانی، دانشگاها، سپاه، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، صنعت و معدن تجارت باید در امر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی گام عملی بردارند.

زمانی قمی تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اقتصاد پویا و پاینده باید در عمل نیز حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان عرصه اقتصادی مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: شعار سال بیانگر آن است که با اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در این راستا می‌توان در برابر توطئه‌های مشکلات ایستاد و بااستفاده از ظرفیتهای داخلی گامهای بلند و موثری در سمیر خودکفایی و استقلال کشور برداشت.

زمانی قمی ادامه داد: مسئله اقتصاد همواره مهم‌ترین دغدغه جامعه امروز بوده و ضروری است تا با اهتمام به تحقق اقتصاد مقاومتی، زمینه مقابله با دشمن که به دنبال توطئه‌چینی از طریق مشکلات اقتصادی است را فراهم آوریم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.