10 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه کار برنامه ششم قرار گیرد

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه کار برنامه ششم قرار گیرد ، گفت: قطعا مجلس د هم باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی به انجام وظایف قانونگذاری اش به خصوص در موضوع برنامه ششم بپردازد.

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) ، با بیان اینکه بعد از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اهتمام ویژه ای برای اچرایی شدن آن از سوی مسئولان دیده نشده است گفت: بهترین موقعیت برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در زمان تحریم‌ها بود که می توانستیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم که این کار صورت نگرفت. آن هم در شرایطی که ملت ایران در دوران جنگ ثابت کردند که می‌توانند غیرممکن را به ممکن تبدیل کنند.

وی با انتقاد از مقفول ماندن اقتصاد مقاومتی به موضوع بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه در مجلس دهم اشاره و اظهار کرد: از آنجا که مجلس دهم باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار برنامه ششم قرار دهد موضوع بررسی و تصویب این برنامه پنج ساله به مجلس آینده موکول شد تا نمایندگان دوره بعد با دقت بیشتری برنامه ششم را بر مبنای اقتصاد مقاومتی به تصویب برسانند.

منتخب مردم همدان در مجلس دهم با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی گفت: در صورت اجرایی و عملیاتی نشدن اقتصاد مقاومتی با مشکلاتی همچون صادرات بی رویه مواجه خواهیم شد از این رو باید با پرورش نخبگان برای نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی زمینه اجرایی شدن سیاست‌های کلی را فراهم کنیم چون برای نجات کشور چاره ای جز اجرای اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

خجسته با بیان اینکه دولت در بودجه ۹۵ نیز موضوع اقتصاد مقاومتی را لحاظ کرده است گفت: کمیسیون تلفیق بررسی بودجه ۹۵ نیز موضوع سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در هنگام تصویب بودجه مدنظر دارد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.