10 فروردین, 1395

کرسی‌های آزاد اندیشی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌ها برگزار شود

معاون دانشجوی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی باید کرسی های آزاداندیشی و نشست های گفتمانی درباره اقتصاد مقاومتی در دانشگاه ها برگزار شود.

دانشگاه علوم پزشکی اهواز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در اهواز، اظهار داشت: سال ۱۳۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال “اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” نام گذاری شده است که به فرموده ایشان این راه و جاده‌ی مستقیم و روشنی است که اولویت امروز کشور است.

وی افزود:  همه ی بخش های کشور اعم از دولتی و غیر دولتی باید در مسیر تحقق شعار سال تلاش کنند. دانشگاه ها به عنوان پیشران های توسعه در کشور از چند جهت می باید اقدامات عملی در این خصوص انجام دهند.

موگهی درباره اقدامات دانشگاه ها در تحقق شعار سال اظهار کرد: دانشگاه ها در چند محور می توانند فعالیت کنند ۱٫ توسعه شرکتهای دانش بنیان .۲٫ انجام پژوهش های تولید محور .۳٫ تهیه کلیه ملزومات خود از محل تولیدات داخل کشور .۳٫ ترویج و توسعه روحیه خودباوری توسط اساتید در کلاسهای درس ، کارگاه ها ، آزمایشگاه ها و تمامی میدان های تحصیل و پژوهش .۴٫ برگزاری نشست ها و کرسی های آزاد اندیشی در خصوص ضرورت ها و چگونگی دستیابی به عملی شاخص های اقتصاد مقاومتی .

معاون دانشجوی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: شعار سال باید با اقدامات فرهنگی تبدیل به گفتمان عمومی جامعه شود و در این مسیر دانشجویان و استادان دانشگاه رسالت مهمی برعهده دارند.

منبع : خبرگزاری دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.