10 فروردین, 1395

وزرا تلاش خود را برای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی بکار گیرند

رئیس جمهوری گفت: از همه وزیران می خواهم ضمن ارائه گزارش اقداماتی که تاکنون در جهت تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی انجام داده اند، تمام تلاش خود را برای پیگیری و اجرای کامل این سیاستها بکار گیرند.

حسن روحانی رئیس جمهوری در نخستین جلسه هیئت دولت در سال ٩۵ با تبریک سال نو به اعضای هیئت دولت و خانواده آنها و قدردانی از تلاشهای صورت گرفته در طول سال گذشته، با استقبال از نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال “اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” عنوان کرد: این نشان می دهد که مسئله اصلی به تشخیص رهبری نیز اقتصاد است و ما عمیقا به این سیاست اعتقاد داریم.

روحانی از همه اعضای هیئت دولت خواست برای تحقق رشد حداقل پنج درصدی تولید ملی در سال ٩۵، طرح عملیاتی خود را به ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه کنند و این ستاد را موظف به پیگیری و گزارش اقدامات عملی دستگاه ها کرد.

وی توافق هسته ای را رویدادی ماندگار در تاریخ ایران و جهان دانست که از لحاظ حقوقی، سیاسی و اقتصادی با اهمیت تلقی می شود و در این زمینه گفت: با توجه به گذشت دو ماه از شکل گیری تفاهم، دستگاه های اجرایی موظفند گزارش دقیقی از تغییرات ایجاد شده پس از توافق هسته ای به مردم ارائه دهند.

رئیس جمهوری، بهره مندی بیشتر از آثار این توافق را مستلزم زمان بیشتری دانست و افزود: به تدریج زمینه های مساعدتری برای جذب سرمایه و تکنولوژی و تعاملات اقتصادی فراهم خواهد شد.

روحانی با اعلام این که دولت و هیئت نظارت بر اجرای توافق هسته ای با جدیت، تمام تعهدات طرف مقابل را رصد می کنند، ادامه داد: نه دولت ما جناحی است و نه رئیس جمهور؛ دولت تدبیر و امید یک دولت فراجناحی است.

رئیس جمهوری پیشرفت آینده کشور را در سایه امید و اعتماد امکانپذیر دانست و همه دولتمردان و رسانه ها بویژه رسانه ملی را به تقویت این دو سرمایه بزرگ توصیه کرد.

منبع : شانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.