10 فروردین, 1395

عمل به اقتصاد مقاومتی گره از مشکلات کشور می گشاید

حجت الاسلام و المسلمین توکل بیان داشت: بی توجهی به تقویت تولید ملی و نیز واردات بی رویه با اقتصاد مقاومتی منافات جدی دارد؛ به عنوان مثال کشور ما زمانی خود تراکتور صادر می کرد و این واقعاً زشت است که الان ازدیگر کشورها بخواهیم تراکتور وارد کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید رحیم توکل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” اظهار داشت: در بیانات امسال مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی و نیز نام گذاری سال ۹۵ نکات بسیار مهمی وجود دارد که اگر مردم و مسئولان به دقت به آن توجه کرده و آن ها را عملیاتی کنند، در گره گشایی از مشکلات و مسایل کشور راهگشا خواهد بود.

وی افزود: در واقع این فرموده رهبری مبنی بر اقدام و عمل دارای پیام روشن و صریحی است، مبنی بر این که باید پا را از مرحله شعار بیرون گذاشت و صرفاً به صحبت ها و وعده ها در همایش ها و بر روی کاغذ دلخوش نکرد، بلکه باید در عمل و اقدام نتیجه کار را جستجو نمود.

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که عمده مسئولان کشور زیبا سخن می گویند، اما به این واسطه چیزی گیر مردم نمی آید، بلکه نیاز به اقدام و عمل داریم تا شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم.

وی افزود: آنچه ضرورت دارد این است که ما باید به خود متکی باشیم و همیشه بدانیم که دشمن به دنبال دشمنی خود است و لذا ما باید با تکیه بر توانایی های خود قدرتمند شویم و آن موقع است که دشمن در برابر ما خوار و ذلیل می شود.

حجت الاسلام و المسلمین توکل بیان داشت: بی توجهی به تقویت تولید ملی و نیز واردات بی رویه با اقتصاد مقاومتی منافات جدی دارد؛ به عنوان مثال کشور ما زمانی خود تراکتور صادر می کرد و این واقعاً زشت است که الان ازدیگر کشورها  بخواهیم تراکتور وارد کنیم.

وی گفت: به لطف الهی ما منابع طبیعی غنی و از آن مهم تر، جوان های بسیار پرشور و بانشاطی داریم که با وجود این ها دیگر نباید به سوی دیگران دست نیاز دراز کنیم.

منبع : حوزه

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.