8 فروردین, 1395
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

قاچاق آسیب اقتصاد مقاومتی است

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، مقابله با فساد همچون قاچاق و بحث پارتی بازی را لازم دانست و گفت: یکی از آسیب‌های جدی اقتصاد مقاومتی بوده و برای این امر هم باید چاره‌ای اندیشید.

علیرضا یونسی ظهر شنبه در جلسه قرارگاه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در استان بابیان اینکه ما باید، ستادی را با اهداف معین و فرا قوه‌ای راه‌اندازی کنیم افزود: بعد از راه‌اندازی ستاد، زیرمجموعه‌های آن‌هم تعریف خواهد شد.

وی اظهار داشت: بعد از مدل بومی ستاد، باید گفتمان‌سازی اولیه صورت پذیرد که یکی از ضرورت‌های اولیه و بدیهی است که باید در تمامی سطوح جامعه شکل گیرد، یعنی به‌نحوی‌که عموم مردم جامعه آن را به‌صورت یک ضرورت بپذیرند. این امر نیز، بر عهده سازمان‌های فرهنگی، رسانه‌ها، خطبا و علما است.

وی در پیشنهادی گفت: سبک زندگی‌ای را تبلیغ کنیم که از آن دو بهره بگیریم و با توجه به این سبک، بهره‌وری را در همه حوزه‌های زندگی فردی و اجتماعی افزایش دهیم و دیگر اینکه هزینه‌ها را کاهش دهیم و این دو امر پس از شکل‌گیری بحث گفتمان‌سازی است.

وی همچنین افزود: مدیران نیز در سازمان خودشان به تدوین طرحی بپردازند که چگونه می‌توانند فرمان مقام معظم رهبری را تحقق ببخشند و آن را در قالب یک طرح آماده و به استاندار ارائه کنند

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تصریح کرد: همچنین، در کنار آن، تعریف مأموریت نماییم، به‌طور مثال، در رابطه با فرهنگ‌سازی، با مدیریت سازمان صداوسیما و با کمک بقیه رسانه‌ها اعم از شبکه‌های مجازی، سایت‌های خبری و روزنامه‌ها برای مهیاکردن افکار عمومی، جلساتی را باهم داشته باشند و همسان‌سازی کنند.

وی گفت: بحث مهم دیگر، توجه عمیق به مالیات است، یعنی کسانی که واقعاً می‌توانند مالیات پرداخت کنند باید مالیات پرداخت کنند و باید به این امر توجه شود.

یونسی بحث مهم دیگر در رابطه با اقتصاد مقاومتی را روحیه مدیریت جهادی برشمرد و افزود: برای مدیران این باور باید فرض باشد که ما اکنون وارد یک میدان جنگ شده‌ایم و هرلحظه امکان شبیه خون دشمن است و با توجه به این شرایط برنامه‌ریزی نماییم و تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.