8 فروردین, 1395

در سال اقتصاد مقاومتی از صنعت‌گران حمایت شود

نماینده منتخب مردم کاشان و آران و بیدگل با بیان اینکه مسئولان با اطاعت‌پذیری از ولی‌فقیه باید در عرصه‌های خدمات‌رسانی پیش بروند، گفت:اشتغال از مشکلات منطقه صنعتی کاشان است/ در سال اقتصاد مقاومتی از صنعت‌گران حمایت شود.

سید جواد ساداتی نژاد در دیدار نوروزی مسئولان و مدیران شهرستان کاشان اظهار داشت: آن چیزی که امروزه برای ما در کشور لازم و ضروری است این است که اگر ملتی به فرمان ولی خود گوش ندهد با لگد دشمن از خواب بیدار می‌شود.

وی افزود: باید در مسیر ولایت با اطاعت‌پذیری ثابت‌قدم بمانیم تا زینت ولایت باشیم، شهدای کشور مدال ولایت ثابت‌قدم کشور هستند.

منتخب مردم کاشان در مجلس دهم تصریح کرد: مردم در تمام عرصه‌ها پای انقلاب، نظام و رهبری ایستادند، حضور در انتخابات یکی از نمادهای ایستادگی و پایمردی مردم بود، همچنین مردم شهرستان کاشان و آران و بیدگل در انتخابات توانستند یک مدال افتخار و حماسه بزرگ خلق کنند.

وی گفت: شعار سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شد، معتقدم این شعاری روشن و واضح است که پیام قاطعی برای آحاد مردم به خصوص مسئولان دارد.

وی با بیان اینکه باید بدانیم شعار سال برای منطقه کاشان و آران و بیدگل چه مفهومی دارد، افزود: ما در منطقه‌ای صنعتی زندگی می‌کنیم و اگر به تاریخ این شهرستان توجه کنیم، متوجه می‌شویم اقتصاد مقاومتی از ابتدا در این منطقه مرسوم بوده است.

ساداتی نژاد گفت: در حوزه اقتصاد و صنعت، اقتصاد مردمی در منطقه کاشان جاری و ساری بوده است حتی بعد از فروپاشی صنایع بزرگ ریسندگی مردم توانستند مسیرهای جدیدی از حوزه اقتصاد، صنعت و اشتغال را پایه‌گذاری کنند که این می‌تواند الگوی ارزنده‌ای برای کشور باشد.

وی تصریح کرد: معتقدم اقدام و عمل را در این منطقه باید تعریف کنیم، مسئولان در سال ۹۵ وظیفه دارند در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت‌هایی را در این زمینه انجام دهند.

نماینده منتخب مردم کاشان و آران و بیدگل با بیان اینکه در کاشان حدود ۱۸۰۰ کارخانه و حدود ۶۵ هزار کارگر وجود دارد، گفت: این آمار نشان‌دهنده وابستگی اقتصاد به صنعت این منطقه است، بنابراین در توسعه صنعت و حمایت از تولید داخلی باید اقدامات عملی صورت گیرد.

وی به یکی از مشکلات منطقه کاشان که بیکاری تحصیل‌کردگان و اشتغال است، اشاره کرد و گفت: در این سال که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است باید به اشتغال نگاه ویژه‌ای کرد، حمایت از سرمایه‌گذار و صنعت‌گر یکی از مقولاتی است که امسال در حمایت از تولید داخلی باید بیشتر به آن توجه کرد.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه شهرستان کاشان و آران و بیدگل در حوزه همگرایی دچار مشکلاتی است، گفت: نگاه‌ها و سیاست‌گذاری‌های این دو شهرستان باید به سمت واگرایی پیش برود، همچنین افق‌های بزرگی که برای این دو شهرستان ترسیم‌شده نیازمند همدلی بیشتری است، همچنین باید جایگاه منطقه کاشان و آران و بیدگل را حفظ کرد و این موضوع بدون انسجام و همدلی این دو شهرستان امکان‌پذیر نیست.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.