7 فروردین, 1395

اقدام و عمل یعنی دانش بنیان کردن اقتصاد

کسانی که کارهای اقتصادی می کنند مخصوصا افراد حزب الهی وبسیجی به آنها میدان داده شود وتا می توانند برای آنها زمینه سازی بکنند و از سنگ اندازی پرهیز کنند.

امام جمعه اردستان اظهار کرد: درباره اقتصاد مقاومتی حضرت آقا صحبتهایی را قبلا بصورت مفصل بیان داشته اند وبرای مسئولان مسئولیتها را نشان کرده بودند ولی چون در حد شعار گذشته بود اینبار تصمیم گرفتند که اقدام و عمل را هم اضافه کنند.

حجت الاسلام حسن دهشیری در گفتگو با نگین کویر افزود: با توجه به دید وسیع ونافذی که حضرت آقا دارند در زمینه مسائل کلی کشور واولویت بندی که لحاظ می کنند شعار سال را هم تحقق می دهند وامسال با توجه به قول ایشان مسئله اقتصاد برای کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین جهت امسال را بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل نامگذاری کردند.

وی گفت: اقدام وعمل به این معنی که همه مسئولین از شعار بیایند بیرون،سمینار ها ومقالات بی پشتوانه وامثالهم اینها را بگذارند کنار و واقعا کمرها را ببندندوبرای پشتیبانی کردن اقتصاد مقاومتی که با شاکله هایی که دارد مثل دانش بنیان کردن اقتصاد،مردمی کردن اقتصاد، درون زا وبرون گرا بودن اقتصاد که همه اینها از شاخصه های اقتصاد مقاومتی است.

دهشیری تصریح کرد: حضرت آقا همه مردم را مکلف دانستند که به دولت کمک کنند و همه قوا را هم امر فرمودند در این راستا وارد میدان بشوند وخودشان استناد کردن به این گفته معروف که دو صد گفته را چو نیم کردار نیست،شعار خیلی داده شده وحضرت آقا فرمودند دولت هم به من گزارش داده اند ولی اینها مقدمات کار است واصل هنوز حاصل نشده است وما بایستی برسیم به آن مرحله ای که مقاوم بشویم از نظر اقتصاد که تحریمها تأثیری نداشته باشد.

وی تأکید کرد: دشمن از سه ابزار استفاده می کند .تحریم، نفوذ وجنگ نظامی که مقام معظم رهبری به آن اشاره نمودند هرچند جنگ نظامی تمام شده است و با این نکته که در بحث نفوذ کار می کنند و روی تحریم هم آنها امید بسته اند افزود: باید روی پای خود بایستیم واز خام فروشی نفت ومواد معدنی دیگر خود داری کنیم وفرآورده آن را صادر کنیم و یا فن آوری را به داخل کشور بیاوریم این اقتصاد مقاوم می شود.

امام جمعه گفت با قهر کردن واخم کردن وخط ونشان کشیدن دشمن اقتصاد ما پایه اش نمی لرزد ودر نتیجه مسئولین ما محکم واستوار می ایستند واز طرف دیگر مردم ما هم دچار دلشوره واضطراب نمی شوند چون پشتوانه قوی دارند تا این کار عملیاتی بشود ومردم ما شاید احساس ضعف بکنند ولی ضعیف نمی شوند ودر مقابل این تهدید ها می ایستند.

دهشیری در پایان توصیه ای هم به مسئولان شهرستانی داشت و افزود: کسانی که کارهای اقتصادی می کنند مخصوصا افراد حزب الهی وبسیجی به آنها میدان داده شود وتا می توانند برای آنها زمینه سازی بکنند واز سنگ اندازی پرهیز کنند.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.