7 فروردین, 1395

توجه به محیط زیست پایه و اساس اقتصاد مقاومتی است

در اقتصاد مقاومتی پایه و اساس مهم محیط زیست است.

حسین دلشب با تاکید بر اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: اولین قدم برای عملی شدن اقتصاد مقاومتی در سطح خرد و کلان حفاظت از منابع پایه و حفاظت محیط زیست است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: بررسی همه جوانب عمل به راهکارهای موفقیت در اقتصاد مقاومتی و حرکت قاطعانه به سوی این عمل شایسته و نجات بخش منافع حال و آینده مردم را در همه ابعاد به‌ویژه محیط زیست به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: از نتایج مهم عمل به اقتصاد مقاومتی، دستیابی به توسعه پایدار است به این معنی که دنیا و کشور را به یک نوع توسعه‌ای برسانیم که از اهداف مهم تعیین شده جهانی است.

دلشب افزود: سال گذشته در سازمان ملل، اهداف توسعه پایدار به عنوان هدف ۱۵ سال آینده کل جهان تعیین شد و رئیس جمهور نیز در آن اجلاس این اهداف را تأیید کردند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان این که  اقتصاد، توسعه و محیط زیست همواره سه رکن اساسی و مهم دستیابی به اهداف بلند حکومت ها محسوب می شود گفت: از این میان اولویت اول با محیط زیست و رعایت اصول و قوانین  وضع شده آن است چرا که  اگر چیزی منابع آب و خاک  را تهدید کند، دامداری، کشاورزی و هر آنچه که با زمین و زندگی مرتبط است حتی صنعت دچار معضل و آسیب جدی می شود؛ پس در اقتصاد مقاومتی پایه و اساس مهم محیط زیست است.

وی اظهار داشت: استفاده صحیح از منابع انرژی در اقتصاد مقاومتی یک اصل مهم تلقی می شود و باید برای تغییر از خودمان شروع کنیم از روستا و شهری که در آن زندگی می کنیم و بدون شک در بعضی موارد باید الگوی مصرف انرژی تغییر کند و یا اصلاح شود.

دلشب اقتصاد مقاومتی محیط زیست را مبتنی بر همکاری همراهی و مشارکت جویی عنوان کرد و ضمن تاکید بر مدیریت سبز در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها گفت: می‌توان با اجرایی‌کردن گسترده مدیریت سبز در استان بوشهر الگویی موفق از اقتصاد مقاومتی را ارائه کرد.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی که اقدام و عمل آن را مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال ۹۵ انتخاب کرده‌اند باید محور و ریشه همه فعالیت‌ها قرار گیرد تا خودکفایی کامل و عزت نفسی بیمه شده و همیشگی در همه زوایا به‌ویژه در زمینه محیط زیست برای استان بوشهر و ایران عزیز به همراه داشته باشد؛ اقتصادی که ضمن تعامل با جهان به‌صورت کاملا درون‌زا و خلاق، اساس آن حفاظت محیط زیست است.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.