7 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از بن بست اقتصادی

دانشجویان کرمانشاهی در گفتگوهایی بر لزوم توجه دولت به حل مشکلات معیشتی جوانان تاکید کردند.

سال ۱۳۹۵ ازسوی رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل نام گذاری شده است.  اقتصاد مقاومتی اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال ۱۳۸۹ مطرح شد. در همین دیدار، مقام معظم رهبری “اقتصاد مقاومتی” را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و برای نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل “فشار اقتصادی دشمنان” و “آمادگی کشور برای جهش” را معرفی کردند.

ضمن اینکه حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) طی سال های اخیر هم بر این امر همواره تاکید داشتند همچنانکه در یکم فرودین ماه امسال نیز فرمودند: به گمان من مسئله‌ اقتصاد در اولویت اول است. یعنی وقتی انسان نگاه می کند، در میان مسائل اولویت‌دار، از همه فوری‌تر و نزدیکتر، مسئله‌ اقتصاد است. اگر به توفیق الهی، هم ملت و هم دولت و مسئولان گوناگون، بتوانند در مسئله‌ی اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن را انجام دهند، امید این هست که در مسائل دیگر، مثل مسائل اجتماعی، مثل آسیبهای اجتماعی، مثل مسائل اخلاقی، مثل مسائل فرهنگی هم تأثیرگذار باشند.

در همین راستا خبرنگار چشم نیوز در گفتگویی با دانشجویان به بررسی چگونگی تحقق شعار امسال پرداخته است.

دولتمردان برای بهبود معیشت جوانان تلاش کنند

رضا ۲۸ ساله دانشجوی حقوق در این باره به خبرنگار چشم نیوز گفت: اقتصاد مقاومتی طی سال های اخیر مطرح شده است و مقام معظم رهبری بر اجرا و عمل به آن تاکید ویژه دارند ضمن اینکه در واقع اقتصاد مقاومتی راهی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود در جامعه است.

وی افزود: حال که امسال هم به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نامگذاری شده است بایستی که دولتمردان با پیروی از رهنمودها ودستورات مقام معظم رهبری عزم خود را جزم کنند و با عمل و نه فقط شعار، برای بهبود وضعیت معیشت مردم وجوانان تلاش کنند و اقتصاد کشور را از این حالت رکود و بیماری خارج کنند.

اقتصاد مقاومتی نقشه راه برای برون رفت از مشکلات اقتصادی است

مریم ۲۵ ساله دانشجوی محیط زیست به خبرنگار چشم نیوز گفت: اقتصاد مقاومتی کلید واژه و  نقشه راهی است که از سوی رهبر معظم انقلاب معرفی شده است و اگر با برنامه ریزی صحیح و کاربردی انجام شود مسلما می تواند مشکلات بخش اقتصاد جامعه که زندگی بسیاری از مردم و علی الخصوص جوانان راتحت الشعاع قرار داده است را مرتفع کند.

وی افزود: با اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی های داخلی و برنامه ریزی بر اساس ظرفیت های موجود می توان به یک اقتصاد پویا رسید. با توجه به کارآفرینی و حمایت از تولید ملی چرخ اقتصاد کشور خواهد چرخید و جوانان متخصصی که متاسفانه اکنون بیکار هستندجذب بازار کار می شوند و این یعنی یک جامعه شاداب و پویا.

این دانشجو همچنین گفت: بنا به فرموده رهبر گرانقدرمان راه درمان مشکل رکود، مشکل تولید داخلی، بیکاری و گرانی در مجموعه‌ مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است و اقتصاد مقاومتی شامل همه‌ اینها است؛ پس بایستی مسئولان امر در عمل به اقتصاد مقاومتی نهایت تلاش خودشان را بکنند تا بتوانند این مشکلات را مرتفع سازند.

با عمل به اقتصاد مقاومتی می توان بر بیکاری غلبه کرد

محسن  ۳۰ساله دانشجوی ارتباطات هم بر این نظر است که اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش اقتصاد کشور است و اگر مسئولان تلاششان را در راه عمل به  آن قراردهند مسلما نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: تأکید مقام معظم رهبری بر ضرورت تداوم تولید داخلی مبین لزوم حمایت از کارآفرینان و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی برای  بهبود وضعیت اقتصادی مردم است و بایستی با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل، در این راستا اقدامات لازم صورت گیرد و عمل واقعی نیز انجام شود تا اقتصاد ما از این وضعیت ناخوشایند بیرون بیاید و بر بیکاری غلبه شود.

این دانشجو تاکید کرد: باتوجه به توانمندی کشور ما در بخش های مختلف تولید و اقتصاد نظیر کشاورزی و… بایستی ترتیبی صورت گیرد که از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده شود و اقتصاد مقاومتی راهکار این موارد است. اگر این مهم به نحو صحیح، برنامه ریزی شده وکاربردی در دستور کار قرار گیرد مشکلات اقتصادی از بین می رود و مردم وضعیت بهتری از معیشت را تجربه خواهندکرد ضمن اینکه از بیکاری جوانان ومشکلات متعاقب آن هم کاسته می شود.

عمل به اقتصاد مقاومتی دغدغه جوانان را کم می کند

سیامند۲۴ساله و دانشجوی زبان انگلیسی نیز به خبرنگار چشم نیوز گفت: امسال که به نام اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل نامگذاری شده است  نشان از هوشمندی مقام معظم رهبری و توجه ویژه ایشان به مسایل و مشکلات کشور از جمله اقتصاد است. مقام معظم رهبری همواره دغدغه مشکلات و مسایل جوانان را داشته و دارند.

وی افزود: همانطور که می دانیم وضعیت اقتصادی مردم خیلی خوشایند نیست و مشکلات اقتصادی زیادی در جامعه وجود دارد و من اعتقاد دارم که با اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی همانطور که رهبر معظممان هم فرموده اند مشکلات اقتصادی رفع خواهد شد و جوانان نیز دغدغه کمتری برای مسایل مالی واقتصادی شان خواهند داشت.

منبع : مرصاد

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.