7 فروردین, 1395

کانون‌های فرهنگی و هنری نقش مهمی در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی دارند

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، نقش مهمی در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در بین اقشار مختلف جامعه دارند.

محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز(۷ فروردین) در دیدار با مسئول و کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در آغاز سال جاری، ابراز کرد: ترویج فرهنگ کارآفرینی یکی از نیازهای جامعه است.

وی، افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یکی از ظرفیت‌های بزرگ هنری و فرهنگی در سطح استان ایلام در راستای جذب جوانان به مساجد و مقابله با تهاجم فرهنگی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری، ابراز کرد: در سال جاری با همکاری و تلاش کارکنان دبیرخانه مساجد و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری، برنامه‌ریزی بسیار خوبی در راستای توسعه فعالیت‌های کانون‌ها انجام خواهد شد.

محمدنیاکان، بابیان اینکه کانون‌های مساجد دارای ظرفیت بسیار خوبی در زمینه کارآفرینی و توجه به اقتصاد مقاومتی و ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی هستند، خاطرنشان کرد: در ابتدای سال جاری باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کانون‌های مساجد در استان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

وی، یادآور شد: صنایع‌دستی و قالی‌بافی ازجمله رشته‌های فعال در بین اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری در سطح شهرستان‌های مختلف استان است که لازم است در سال جاری با توجه با نام‌گذاری سال جاری، توجه بیشتری در این زمینه به کانون‌ها صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در پایان با آرزوی سالی پر از تلاش و فعالیت برای کانون‌های فرهنگی و هنری، خاطرنشان کرد: کانون‌های مساجد به‌عنوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سال جاری بیش از گذشته موردحمایت قرار خواهند گرفت.

گفتنی است، این دیدار با حضور کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام به مناسبت آغاز سال جدید و برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح کانون‌ها انجام شد.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.