7 فروردین, 1395

حمایت از تولید ملی و مردمی کردن اقتصاد، زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی با حمایت از تولید داخلی و ملی تحقق می یابد و همه باید با حمایت از تولید داخلی و مردمی کردن اقتصاد زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نخستن نماز جمعه  سال جدید میاندوآب با اشاره به نامگذاری امسال به نام ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل”  و با تاکید بر تحقق این شعار، اظهار کرد: مقام معظم رهبری چند سال هست که به امر اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند و همه مردم و مسئولان وظیفه دارند تا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری عمل کنند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راه نجات اقتصاد کشور است، افزود: اقتصاد مقاومتی با حمایت از تولید داخلی و ملی تحقق می یابد و همه باید با حمایت از تولید داخلی زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی شوند.

وی با اشاره به توصیه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد اسلامی و با تاکید بر اینکه مردم باید وارد صحنه شوند، گفت: مردمی کردن اقتصاد و نقش نظارتی دولت، نخستین شرط برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و در این راستا باید به بنگاه های زودبازده و کوچک اقتصادی توجه کرد.

حسن زاده با تاکید بر تقویت فرهنگ کار و تولید در جامعه و با بیان اینکه همه آحاد ملت و دولت باید برای خودکفایی ملی در عرصه های مختلف تلاش کنند، تصریح کرد: همه وظیفه دارند تا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در زمینه های مختلف به خودکفایی ملی فکر کرده تا در همه عرصه ها به خودکفایی برسیم.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، وابستگی خود را به ذخایر زیرزمینی کاهش دهیم، اظهار کرد:  علی رغم اقداماتی که در این زمینه انجام شده ولی کافی نیست و هنوز هم وابستگی به ذخایری مانند نفت وجود دارد که اقتصاد ما را آسیب پذیر کرده است ولازم است تا این وابستگی کاهش یابد.

وی اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف را دیگر شرط تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: باید برای تحقق این امر، صنایع تبدیلی را در مناطق مختلف کشور که زمینه های استفاده از آنها وجود دارد فراهم کرد.

حسن زاده با اشاره به اینکه حمایت از تولید ملی، زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم می کند، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی می تواند کارخانه های نیمه تعطیل و تعطیل را نجات داده و کشور را از رکود اقتصادی خارج کند.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه باید روح خودباوری و خوداتکایی را در خودمان تقویت کنیم، اظهار کرد: با اتکال به قدرت لایزال خداوند متعال، با باور داشتن به داشته های خود و با قطع وابستگی از دیگران می توان به خوداتکایی رسید.

وی با بیان اینکه باید به اقتصاد دانش بنیان توجه و اهمیت بدهیم، گفت: کارهای ما باید کارشناسی شده بوده و از تجربیات و دانش روز متخصصین در زمینه های مختلف استفاده کرد.

حسن زاده هم چنین با اشاره به سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و با تاکید بر ترویج ازدواج آسان در جامعه، افزود: بانوان ایران اسلامی باید سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را در زندگی خود به کار گیرند و سبک زندگی آنها مانند سبک زندگی دخت نبی مکرم اسلام(ص) باشد.

امام جمعه میاندوآب به روز جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره و اظهار کرد: روز جمهوری اسلامی، روز  پیروزی مستضعفین بر مستکبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی است.

منبع : زرین خبر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.