5 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی با مدیریت قرارگاهی اجرا شود

حجت الاسلام رضی برای اجرای امر رهبری قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان تشکیل شود تاکید کرد: با مدل مدیریت قرارگاهی که خیلی هم تشکیلات ساختمانی نمی خواهد و با مدیریت ستادی و قرارگاهی خیلی از اقدامات می تواند انجام شود

سید محمد رضا رضی در چهاردهمین جلسه هم اندیشی که در دومین روز سال نو در محل هتل علمدار برگزار شد صمن تقدیر از مردم به خاطر حماسه آفرینی در انتخابات مجلس گفت: این مهم است که مردم وتوده مردم مامنافع وخواسته آنها  ولایت فقیه باشد.

وی افزود: امیدواریم که مابتوانیم با خیلی ازکارها بذرهای تفرقه که استعمار بیش از صدسال درکشورما پاشیده است را از بین ببریم و جامعه به سمت تمدن اسلامی حرکت کند.

حجت الاسلام رضی با عنوان اینکه ما باید یک کشورتمدن ساز باشیم تاکید کرد: ما دنبال ساخت یک تمدن جدید هستیم. این مقوله بزرگ ومهمی است. ماخیلی بالاتراز توسعه وپیشرفت می اندیشیم. هدف ما این نیست که یک کشورتوسعه یافته بشیم ما باید کشور تمدن ساز  باشیم.

 وی خطاب به کسانی در حال نگارش سند چشم انداز توسعه شهر هستند گفت : نسخه شفابخش کشورما الگوی اسلامی ایرانی است. کلمه توسعه به معنای مدرنزاسیون است ویک بارفرهنگی خاص باخودش دارد و یک بسته فرهنگی است. مقام معظم رهبری در بحث پیشرفت تاکید کردند باید الگوی پیشرفت، اسلامی ایرانی باشد.

 وی مسئله امروزه بافق را اقتصاد مقاومتی و فرهنگ  دانست وتاکید کرد: هشت سال است که مقام معظم انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند و ما جدی نگرفته ایم.

وی نسخه شفا بخش اقتصاد کشور و بافق را اقتصاد مقاومتی بیان کرد و افزود:  امروز بگونه ای شده است  که مقام معظم رهبری  سال “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل”  نامیده اند. همان طوری معظم له فرمودند: از ظرفیتهای درونی خودمان استفاده کنیم.

 حجت الاسلام رضی برای اجرای امر رهبری قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان تشکیل شود تاکید کرد: با مدل مدیریت قرارگاهی که خیلی هم  تشکیلات ساختمانی نمی خواهد و با مدیریت ستادی و قرارگاهی  خیلی از اقدامات می تواند انجام شود.

وی در بحث  معدن ، کشاورزی، کویر سه محور است که در بحث اقتصادی بافق مورد توجه باشد وتاکید کرد: کشاورزی یکی از مهمترین محورهای استراتژیکی راهبردی منطقه است. باید بخش کشاورزی برد جهانی داشته باشد.  یک جواهر خشک در بافق دارد بنام کویر که دریای باعظمت از ثروت است. بادها که همیشه در کویر در حال وزیدن است وآهن پلاسه ای که کف پای ماست از منابع طبیعی است.

 وی محرومیت زدایی را زیر ساخت بحث اقتصاد مقاومتی دانست و بیان داشت: تا زمانی که ما نتوانیم چهره بی عدالتی را در شهر از بین ببریم و عدالت به عنوان زیر ساخت اقتصادی مورد توجه باشد نمی توانیم محرومیت زدایی کنیم.

این روحانی تاکید کرد:درموضوع فرهنگ برای بافق نیزمانند دیگر مکان ها واقعا نگرانی وجود دارد .

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.