5 فروردین, 1395

حمایت از سرمایه گذاران راهکار مقاومتی کردن اقتصاد است

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و کارآفرینان نخبه کشور را بهترین گزینه مقاومتی کردن اقتصاد کشور و حرکت به سمت خودکفایی و درونگرایی دانست و گفت: امید است دولت و مجلس با همدلی و انسجام به این امر بپردازند.

محمد ابراهیم رضایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، با یاداوری شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی که دغدغه چندین ساله رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است با اشتغالزایی خانگی و توجه به سرمایه گذاری خرد و کلان امکان پذیر است.
منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ایجاد اشتغال و توسعه صنایع کوچک و دستی در مناطق روستایی و باور داشتن به اینکه روستاها تولید کننده بخش عمده ای از مواد پروتئینی ، لبنیات، محصولات زراعی و باغی کشور هستند، نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارد.
رضایی رسیدن به اقتصاد پویا و مستحکم و خودکفایی کشور را دست یافتنی دانست و تصریح کرد: داشتن آب و هوای چهارفصل و نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده از مزایای ایران است که باید با مدیریت صحیح از آنها استفاده شود.
وی شهرستان خمین را در حال خیزش توسعه و خارج شدن ازمحرومیت توصیف کرد و توضیح داد: طرح انتقال آب از سد کوچری، مشارکت بخش خصوصی در احداث چندین پروژه صنعتی و تولیدی عظیم همچون پتروشیمی، بزرگترین مرغداری خاورمیانه در خمین با ظرفیت دومیلیون قطعه و واحد دام سبک ۳۰ هزار راسی در کاهش بیکاری و افزایش درآمد خانوار شهرستان اثر گذار خواهد بود.
وی گفت: ارتقای سطح دانش و مهارت، ساماندهی نخبگان و استفاده از طرح های آنان و حمایت از دستاوردهای علمی نخبگان نیز از برنامه های آتی برای شهرستان خمین است.
وی افزود: حمایت از خانواده های آسیب پذیر و تلاش برای بازگشت افراد آسیب دیده به آغوش جامعه در دستور کار برای شهرستان خمین قرار دارد

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.