5 فروردین, 1395
توکلی:

اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: اقتصاد مقاومتی در صورت وفاداری دولت و مجلس عملیاتی می‌شود.

“احمد توکلی” در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به نامگذاری سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سوی مقام معظم رهبری” اظهار داشت: دولت و مجلس اگر به اقتصاد مقاومتی وفادار بمانند شاهد عملیاتی شدن آن خواهیم بود .

وی افزود: اقتصاد مقاومتی با ابعاد و زوایایی که به آن توجه شده بستر سیاستی جهت‌دار است که ابعاد مختلف کار را پیش‌بینی می کند.

نماینده مردم تهران در ادامه متذکر شد : اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست.

توکلی در ادامه تاکید کرد:  اقتصاد ریاضتی به این معناست که بعد از در پیش گرفتن سیاست‌های مختلف اقتصادی توسط کشورها و بی‌نتیجه ماندن آن صندوق بین‌المللی پول به دولت‌ها سفارش می‌کند که بودجه را کاهش دهند و از هزینه‌های اجتماعی مثل سلامت و آموزش بزنند در حالی‌که مقام معظم رهبری می‌گویند اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد کشور باید به گونه‌ای سامان یابد که شوک‌های درونی و بیرونی مسیر رشد و اشتغال را نتوانند تغییر دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید مجدد رهبری بر اقتصاد مقاومتی را به دلیل عملیاتی نشدن اقتصاد مقاومتی و برخورد شعارگونه با آن دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی کاملا پایه علمی دارد و ما آمادگی داریم که هر جا هستیم به دولت در این زمینه کمک کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.