5 فروردین, 1395

نسخه شفابخش رهایی ایران از هرگونه ذلت تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توان داخلی است

نماینده مردم فارسان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که نسخه شفابخش رهایی ایران از هرگونه ذلت تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توان داخلی است، گفت: به یقین روح حقیقی اقتصاد مقاومتی روح تولید و اتکا به توان داخلی و سرمایه‌های بومی کشورمان است.

نماینده مردم فارسان، اردل، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی در مورد نامگذاری سال ۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار داشت: ملت ایران در ۳۷ سال عمر انقلاب به خوبی تجربه کردند که اگر روی پای خود بایستند و در همه صحنه‌ها سازندگی را با تکیه بر توان داخلی آغاز کنند، پیروزی و پیشرفت واقعی برای آن ها رقم می‌خورد.

 

وی با بیان این که استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا همواره به کشورمان به دید یک طعمه قابل هضم نگریسته در حالی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این ملت اجازه ندادند تا چنین نگاهی به کشور اسلامی انجام شود، تصریح کرد: آمریکایی‌های شکست ‌خورده و مرعوب از همه جا امروز به ابزار فرهنگی و دسیسه‌های اقتصادی متوسل شده تا ملت انقلاب اسلامی ایران را از پا درآورد اما در این دو عرصه نیز مانند عرصه نظامی و سیاسی به راحتی می‌توانیم با تکیه بر داشته‌های خودمان دشمن را ناامید و ناکام کنیم.

 

عزیزی تسلیم شدن در برابر آمریکا را یعنی پذیرفتن هرگونه ذلت، خواری و حقارت توصیف کرد و گفت: در این برهه حساس که رهبر معظم انقلاب تمام ابعاد دسیسه‌ها و فتنه‌های دشمن را بازگو کردند، شایسته‌ترین کار ایستادگی و مقاومت در برابر همه بدخواهان است که نسخه شفابخش رهایی از این ذلت در همه عرصه‌ها تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توان داخلی است تا دشمن نتواند به سرمایه‌های ما طمع داشته باشد.

 

این نماینده مجلس روح حقیقی اقتصاد مقاومتی را روح تولید و اتکا به توان داخلی و سرمایه‌های بومی کشورمان توصیف کرد و افزود: این کشور پر از ذخایر ارزشمند نیروی انسانی، منابع آب و خاک و مواهب خدادادی و سرمایه‌های روزمینی و زیرزمینی است که اگر درست، بهینه و منطبق بر استانداردهای جهانی از آن بهره‌برداری کنیم، برای خوداتکایی این کشور این سرمایه‌ها کفایت می‌کند.

 

وی به ۲۴ بند از بندهای اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبردی‌ترین راهکار در رسیدن به استقلال واقعی اشاره کرد و ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب سال‌هاست که برای مسؤولان تحقق اقتصاد مقاومتی را گوش‌زد می‌کنند و به نظر می‌رسد مجلس و دولت اگر همراه و هم‌سو عمل کنند امکان تحقق اقتصاد مقاومتی با تمام مبانی و مؤلفه‌های آن وجود دارد.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دولت یازدهم باید به دور از تکیه بر توان بیرونی و تحقق برجام بیشترین توجه خود را به توانمندی‌های داخلی بگذارد چرا که ما با سرمایه‌های موجودمان به راحتی می‌توانیم از گذرگاه کید و توطئه دشمنان به راحتی عبور کنیم.

 

این مقام مسؤول، روحیه ملت ایران را روحیه مقاومت، ایستادگی، صلابت و بردباری در مشکلات توصیف کرد و گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران با راهبردی‌ترین عملیات نجات‌بخش در حوزه اقتصاد که همان اقتصاد مقاومتی است به راحتی می‌تواند از تنگنای مشکلات، سختی‌ها و دشواری‌ها عبور کند

منبع : رسا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.