5 فروردین, 1395

شرکت‌های دانش‌بنیان، نوک پیکان اقتصاد مقاومتی

شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد می توانند در بحث اقتصاد مقاومتی نقش تعیین کننده ای داشته باشند.

سید عباس دانایی فرماندار سمنان در گفتگویی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام سال ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت: شعار سال ۹۵  بسیار هوشمندانه توسط مقام معظم رهبری انتخاب شد گرچه هرساله به همین منوال بوده است.

فرماندار سمنان همچنین افزود: مقام معظم رهبری هرسال نسبت به مسائلی که در کشور و دنیا  وجود دارد، شرایط ایران را بر اساس شرایط وجود دنیا می سنجد و شعار سال را انتخاب می کنند.

وی با بیان اینکه شعار سال ۹۵ به این معنی است که از تولید داخلی نباید غفلت داشته باشیم و باید بر شرکت های دانش بنیان تکیه کنیم، اظهار کرد: سال گذشته هم موضوعات مختلفی در داخل کشور و هم در مجموعه دنیا داشته ایم به ویژه مذاکرات هسته ای و قضیه برجام را که به ثمر رسید و تحریم ها برداشته شد و خیلی از افراد تصورشان بر این بود که شرایط را باید به گونه ای تغییر دهند که تمام موضوعات مرتبط با تولید داخلی فراموش شود.

دانایی همچنین تصریح کرد: باید به شرکت های دانش بنیان توجه ویژه کرد و به تولیدات داخلی اهمیت دهیم اینها از موضوعاتی اصلی است که همه باید به آن توجه داشته باشند.

به گفته فرماندار سمنان، شرکت های دانش بنیان،  پارک های علم و فناوری و مراکز رشد می توانند در بحث اقتصاد مقاومتی نقش تعیین کننده ای داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طبیعتا تمام اقشار مختلف جامعه باید شعار سال در سرلوحه کارشان باشد، بیان کرد: باید شرایط را به گونه ای فراهم کنند که مبادلات اقتصادی داخلی را نسبت به سال های قبل مستحکم تر و شرایط  تولید داخلی را برای تولیدکننگان فراهم کنند.

دانایی در ادامه افزود: باید همه  مردم و مسئولین به اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشند  و عزم  عمومی و اراده ملی در این زمینه قرار بگیرد که به این نکته پایبند باشند.

فرماندار سمنان با بیان اینکه باید در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدام کنیم و با عمل آن را به اثبات برسانیم ، گفت: مردم ایران تابع رهبری هستند و با عزم راسخ می توانند در این راستا گام بردارند و دشمنان را ناامید کنند.

وی با اشاره به اینکه در استان سمنان در بحث تولید از سال ۹۴ به صورت خاص توجه شده است، اظهار کرد: با برگزاری همایش سرمایه گذاری در مرکز استان، توجه ویژه به صنعتگران و تولیدگران معطوف شد.

فرماندار سمنان همچنین تصریح کرد: باید تمامی مشکلات تولید کننندگان داخلی را با همکاری تمامی دستگاههای اجرایی برطرف و راه را هموار کرد.

دانایی با تاکید بر اینکه باید بر تولید داخلی به شکل مضاعفی حمایت شود، گفت: هرچه ازتولید داخلی حمایت شود گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته می شود.

فرماندار سمنان با بیان اینکه نقش مردم را در تحقق شعار سال نباید نادیده گرفت، افزود: اگر مردم به کالای داخلی روی بیاورند از طرفی کیفیت کالای داخلی با توجه به دانش های جدید و تکنولوژی های جدید روز به روز افزایش داده شود.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.