5 فروردین, 1395

حمایت از شرکت های دانش بنیان به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک خواهد کرد

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل گفت: با تقویت و حمایت از شرکت های دانش بنیان می توان گام های موثری در راستای اقتصاد مقاومتی برداشت.

سید احمدرضا معتمدی روز چهارشنبه در گفت وگویی اظهار داشت: هرچند که دانشگاه ها به طور مستقیم با مباحث اقتصادی ارتباطی ندارند، اما با تربیت نیروهای انسانی می توانند در بخش های اقتصادی کشور موثر واقع شوند.
وی گفت: مراکز علمی به ویژه دانشگاه های صنعتی کشور برای عملیاتی ساختن اقتصاد مقاومتی باید هرچه بیشتر در امر تولید وارد عمل شوند.
رییس دانشگاه امیرکبیر افزود: همچنین باید امسال برای تحقق اقتصاد مقاومتی مبحث صرفه جویی را به صورت جدی تر دنبال کرد.
وی ادامه داد: نباید در دانشگاه ها فقط مباحث فنی مطرح شود بلکه باید روی موضوعات تولید ملی و اقتصادی کردن طرح های دانشجویی نیز اقدامات مفیدی صورت گیرد.
معتمدی خاطرنشان کرد: هم اکنون بسیاری از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طرح های دانشجویی مباحث مرتبط با توجیه های اقتصادی را در دستور کار دارند.
وی اظهار داشت: اقتصاد دنیا بر روی تولید سخت افزاری نیست ، بلکه بر دانش فنی استوار است و بر همین اساس کشوری که صاحب دانش فنی باشد در واقع ارزش افزوده متعلق به آن است.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوشبختانه این دانشگاه طی چند سال گذشته فعالیت های مناسب و مطلوبی در راستای شرکت های دانش بنیان داشته است ، به گونه ای که طی سال گذشته تعداد این شرکت ها از ۱۲ به ۳۴ مورد رسیده است.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.