5 فروردین, 1395

اقتصاد مقاومتی با پایداری مشاغل نتیجه می‌دهد

یک کارشناس بازار کار معتقد است برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور باید از اقتصاد خدماتی به سمت اقتصاد مولد حرکت کرده و به پایداری مشاغل بیشتر توجه کنیم

حمید حاج اسماعیلی درباره نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال ” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت: اگر بخواهیم به شکل منطقی و به معنای واقعی مفهوم اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم باید بیش از پیش بر منابع داخلی تکیه کنیم و رویکرد اقتصاد را از حالت خدماتی به سمت اقتصاد تولیدی ببریم.

وی ادامه داد: در تمام سالهای گذشته به دلیل شرایط روز کمتر به مقوله اقتصاد تولیدی توجه داشتیم در حالی که امروز بیش از هر چیز باید به وضع بنگاههای تولیدی فکر کنیم.

حاج اسماعیلی ایجاد اشتغال پایدار و رونق بازار کار را مستلزم توجه و تکیه بر تولید داخلی دانست و افزود: با افزایش تولید،‌ اشتغالزایی و تولید ثروت بیشتر و اقتصاد کشور واکسینه می شود.

به اعتقاد این کارشناس بازار کار، برای عمل کردن به شعار سال ۹۵ باید جهت‌گیری‌ها در کشور تولیدی شود و پایداری مشاغل اتفاق بیفتد.

وی گفت: در حال حاضر بیشتر مشاغل ما در بخش خدمات است و تجربه تحریم‌ها و بحران‌ها نشان داده که مشاغل خدماتی در چنین شرایطی بیشتر دچار تزلزل می‌شوند بنابر این توصیه من این است که بنگاهها به سمت تولیدی شدن بروند تا هم شرایط بازار کار و جذب نیروی کار بهتر شود و هم از توان نیروهای انسانی ماهر و تحصیلکرده در کشور به نحو شایسته‌تری استفاده کنیم

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.