5 فروردین, 1395
حقیقت‌ پور:

کسانی که دل به خارج بسته‌اند اعتقادی به «اقتصاد مقاومتی» ندارند

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید تصویب برجام به‌منزله بی‌توجهی به تولیدات داخلی باشد و همه موظف هستیم که از تولید ملی حمایت کنیم.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۵ به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره بر تحقق اقتصاد مقاومتی به‌عنوان راه خود‌کفایی و توسعه کشور اشاره کردند و قطعاً با تحقق این امر می‌توانیم افق‌های روشنی را برای جمهوری اسلامی ایران بدون تکیه و نیاز به کشورهای غربی ترسیم کنیم.

وی گفت: حمایت از تولید داخلی باید سرلوحه فعالیت تمامی مدیران و دستگاه‌های اجرایی کشور باشد چرا که واردات بی‌رویه کالاهای خارجی می‌تواند یک آسیب جدی برای اقتصاد ایران تلقی شود چرا که در این صورت واحدها و کارخانه‌های ایران دچار ضرر می‌شوند و خودکفایی در اقتصاد محقق نمی‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: برجام به تصویب رسید و ضرورت دارد که تمامی شاخصه‌های آن از هر دو طرف به‌طور کامل اجرا شود، ولی نباید ایجاد رابطه با کشورهای غربی به‌منزله توجه نکردن به تولید داخلی باشد و واردات کالا افزایش یابد، بلکه باید بتوانیم با افزایش تولیدات داخلی اقتصاد ایران را شکوفا کنیم.

حقیقت‌پور تصریح کرد: اگر ثمره اقتصاد مقاومتی تولید مقاومت، تولید خودکفایی و استقلال اقتصادی برای کشور باشد، در عرصه دیپلماسی پرتوان‌تر ظاهر می‌شویم و قطعاً تحقق اقتصاد مقاومتی و وابسته نبودن اقتصاد کشور به سایر کشورها، ایران را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: توجه به استعدادها و سرمایه‌های داخلی اصل اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی بوده و هر فردی که برای حل مشکلات دل به خارج از کشور بسته، مطمئناً اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.