5 فروردین, 1395
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم:

اقتصاد مقاومتی شاه بیت توسعه ایران اسلامی است

اقتصاد مقاومتی شاه بیت توسعه کشورمان در تمام عرصه‌هاست و بدون تکیه بر بیگانگان به راحتی می‌توانیم کشورمان را آباد و آزاد بسازیم.

مصطفی افضلی‌فرد در مورد نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار کرد: ملت ایران در ۳۷ سال عمر انقلاب به خوبی تجربه کردند که اگر روی پای خود بایستند و در همه صحنه‌ها سازندگی را با تکیه بر توان داخلی آغاز کنند، پیروزی و پیشرفت واقعی برای آنها رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا همواره به کشورمان به دید یک طعمه قابل هضم نگریسته در حالی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این ملت اجازه ندادند تا چنین نگاهی به کشور اسلامی انجام شود، تصریح کرد: آمریکایی‌های شکست‌خورده و مرعوب از همه جا امروز به ابزار فرهنگی و دسیسه‌های اقتصادی متوسل شده تا ملت انقلاب اسلامی ایران را از پا درآورد اما در این دو عرصه نیز مانند عرصه نظامی و سیاسی به راحتی می‌توانیم با تکیه بر داشته‌های خودمان دشمن را ناامید و ناکام کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تسلیم شدن در برابر آمریکا را یعنی پذیرفتن هرگونه ذلت، خواری و حقارت توصیف کرد و گفت: در این برهه حساس که مقام معظم رهبری تمام ابعاد دسیسه‌ها و فتنه‌های دشمن را بازگو کردند، شایسته‌ترین کار ایستادگی و مقاومت در برابر همه بدخواهان است که نسخه شفابخش رهایی از این ذلت در همه عرصه‌ها تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توان داخلی است تا دشمن نتواند به سرمایه‌های ما طمع داشته باشد.

افضلی‌فرد روح حقیقی اقتصاد مقاومتی را روح تولید و اتکا به توان داخلی و سرمایه‌های بومی کشورمان توصیف کرد و افزود: این کشور پر از ذخایر ارزشمند نیروی انسانی، منابع آب و خاک و مواهب خدادادی و سرمایه‌های رو زمینی و زیرزمینی است که اگر درست، بهینه و منطبق بر استانداردهای جهانی از آن بهره‌برداری کنیم، برای خوداتکایی این کشور این سرمایه‌ها کفایت می‌کند.

وی به ۲۴ بند از بندهای اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبردی‌ترین راهکار در رسیدن به استقلال واقعی اشاره کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری سال‌هاست که برای مسئولان تحقق اقتصاد مقاومتی را گوشزد می‌کند و به نظر می‌رسد مجلس و دولت اگر همراه و همسو عمل کنند امکان تحقق اقتصاد مقاومتی با تمام مبانی و مؤلفه‌های آن وجود دارد.

افضلی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: دولت یازدهم باید به دور از تکیه بر توان بیرونی و تحقق برجام بیشترین توجه خود را به توانمندی‌های داخلی بگذارد چرا که ما با سرمایه‌های موجودمان به راحتی می‌توانیم از گذرگاه کید و توطئه دشمنان به راحتی عبور کنیم.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی روحیه ملت ایران را روحیه مقاومت، ایستادگی، صلابت و بردباری در مشکلات توصیف کرد و گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران با راهبردی‌ترین عملیات نجات‌بخش در حوزه اقتصاد که همان اقتصاد مقاومتی است به راحتی می‌تواند از تنگنای مشکلات، سختی‌ها و دشواری‌ها عبور کند.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.