26 اسفند, 1394

با تقویت اشتغال درون زا می توان به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان دست یافت

اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان از جمله سیاست های دولت است که باید با تقویت اشتغال درون زا به این اهداف دست یابیم.

جلسه کارگروه امور بانوان شهرستان سربیشه با حضور فلاحی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار واعضای کارگروه در محل فرمانداری شهرستان وبه مناسبت برنامه ریزی برای گرامیداشت هفته زن برگزارشد که در آن بر نقش بی بدیل زنان در سیاست ها مختلف جامعه تاکید شد.

فلاحی، معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو گفت: زن در تمامی عرصه ها نقش مهم و حیاتی را داشته است و حضرت زهرا(س)نقش بسیار بزرگی در زمان خویش ایفا کرده اند.
وی افزود :با توجه به شرایط حضرت زهرا(س) وامام حسین(ع) در زمان خودشان و مشکلات آن دوران به نسبت  حضرت زهرا(س) با روشن گرایی هایی که داشتند نقش بزرگی را ایفا کردند.
معاون فرماندار در ادامه با اشاره به دوران انقلاب ونقش بزرگ زنان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت:در زمان جنگ تحمیلی زنان سرزمین ما با فداکاری، فرزندانشان را برای دفاع از میهن راهی میدان دفاع کردند وهم چنین در پشت سنگرها پشتیبانی و حمایت را به نحو احسن انجام دادند و اگر امروز ما عزتی داریم به واسطه خون شهداست .
فلاحی اضافه داشت :همانگونه که زنان در ابتدای انقلاب در تمام صحنه ها دفاع جانانه داشتند اکنون هم در سیاست های دولت می توانند نقش مهمی داشته باشند .
وی افزود: اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان از جمله سیاست های دولت است که باید با تقویت اشتغال درون زا به این اهداف دست یابیم .
معاون فرماندار با بیان این خبر که ۶۷ برنامه مختلف در هفته زن برگزار می شود، گفت: باید در مورد شخصیت حضرت زهرا(س) مناسب سازی شود وبرنامه های گرامیداشت هفته زن نیز با شعار سال که از طرف مقام معظم رهبری نامگذاری میشود هماهنگ باشد تا بتوانیم سطح آگاهی و نگاه مردم را نسبت به زنان که در رشته های مختلف علمی نقش بزرگی داشتند را بالا ببریم.
فلاحی با اشاره به ۱۳ فروردین ماه روز طبیعت بر نفش زنان در حفاظت محیط زیست تاکیدکرد و با توجه به ۱۸ فروردین ماه روز جهانی بهداشت خواستار ارائه خدمات درمانی به بانوان شد.
وی افزود: تلاش بر آزادی زندانیان زن در هفته گرامیداشت مقام زن و آشناسازی کارکنان با سیره فاطمی باید مورد توجه قرار گیرد و بر توجه ویژه به برنامه های فرهنگی بقاع متبرکه شهرستان با توجه به ازدیاد مسافرین در این ایام تاکید کرد.
 در ادامه هریک از اعضا برنامه های خود را برای هفته گرامیداشت مقام زن ارائه دادند که از جمله میتوان به تقدیر از بانوان شاغل ادارات ،انجام برنامه های متنوع ورزشی ،هم چنین دیدار با جانواده های شهدا و برگزاری جشن های متنوع در نقاط مختلف شهرستان اشاره کرد.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.