26 اسفند, 1394

اقتصاد مقاومتی محور فعالیت‌ دستگاه‌های اجرایی استان در سال ۹۵ است

استاندار اردبیل گفت: اقتصاد مقاومتی محور و اولویت فعالیت دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل در سال آینده است.

مجید خدابخش ظهر امروز در پایان جلسه شورای ادارای استان اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در ۲۴ بند مشخص کردند که در واقع این سیاست‌ها باید چراغ راه فعالیت دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل برای تحقق اقتصاد مقاومتی باشد و محور فعالیت‌ این دستگاه‌ها در سال آینده اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

وی گفت: خوشبختانه قانون رفع موانع تولید به تصویب رسیده و باید با بهره‌گیری از اقتصادمقاومتی صنعت و تولید را در سطح کشور و استان اردبیل خودکفا کنیم و در این صورت اقتصاد کشور ایمن‌ می شود و اعمال تحریم‌ها نیز برای کشور مشکل آفرین نمی‌شود.

استاندار اردبیل افزود: منطقه ویژه اقتصادی نمین، منطقه آزاد تجاری، مطالعات اکتشاف معدنی و مهار آب‌های مرزی شمال استان اردبیل ۴ پروژه مهم است که سال آینده با جدیت اجرایی شدن این پروژه‌ها را دنبال می‌کنیم که در کنار این طرح‌ها نیز راه‌آهن اردبیل به عنوان مطالبه مردم اردبیل مورد غفلت نیست.

خدابخش تصریح کرد: استخراج نفت از منطقه مغان استان اردبیل نیز از جمله‌ طرح‌های مهم است که سال آینده پیگیری می‌کنیم که تحقق این امر نیازمند حضور یک سرمایه‌گذار خارجی برای اجرای این پروژه در منطقه است.

وی بیان کرد: یکی از محورهای اصلی اقتصادی مقاومتی لزوم توجه به صنایع دانش‌بنیان است که خوشبختانه در این رابطه اقدامات مناسبی در استان اردبیل صورت گرفته و باید سعی کنیم در سال آینده استان در این رابطه توسعه یابد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.