26 اسفند, 1394

عرضه نخستین روغن موتور گیاهی

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول گفت: برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه روغن موتور خودرو با پایه گیاهی «تترا» به زودی وارد بازار می‌شود.

عیسی اسحاقی در مراسم تجلیل از اتوسرویس‌کاران برتر چابهار گفت: این روغن موتور پس از ماه‌ها تلاش کارشناسان واحد کنترل کیفی، پژوهش و آزمایشگاه ایرانول و با اخذ مجوز از سازمان ملی استاندارد ایران تولید شده است. وی مهم‌ترین‌ ویژگی روغن موتور پایه گیاهی تترا را کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و روغن، افزایش طول عمر موتور و صرفه اقتصادی برای مصرف‌کننده دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود از این محصول با توجه به ویژگی‌های آن استقبال خوبی شود.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تاکید کرد: در تست‌های میدانی انجام شده روی محصول تترا،مصرف سوخت حدود ۵ درصد کاهش یافته است. اسحاقی تصریح کرد: همچنین به دلیل کاهش ضریب اصطکاک در موتور میزان سایش به مقدار زیادی نسبت به روغن‌های معمول کاهش یافته است. مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تاکید کرد: این روغن موتور در تمامی خودروهای تولید داخلی قابل استفاده است. وی با اشاره به تولید روغن پایه در حد گروه ۲، روغن N100 و N150 افزود: ان‌شاءالله از سال آینده در محصولات از روغن‌هایی در حد گروه ۲ استفاده کنیم که هم باعث افزایش کیفیت محصولات و هم مانع خروج ارز از کشور شود.

اسحاقی تصریح کرد: به رغم مشکلات زیاد (رکود و کاهش قیمت نفت در سال جاری) موفق شدیم رکورد تولید محصولات پالایشگاهی ایرانول و همچنین رکورد فروش محصولات را از تاسیس تاکنون بشکنیم. وی در ادامه از بهره‌برداری از مخازن ۲۵ هزار تنی در بندر امام در اوایل نیمه دوم سال آینده خبر داد. اسحاقی گفت: در راستای افزایش کیفیت محصولات دو کار انجام دادیم که یکی اورهال و تعمیرات اساسی هایدوفینیشینگ پس از ۱۷ سال و دیگری خط PDAT برایت استاک (که در روغن‌های صنعتی به‌کار می‌رود) پس از ۱۶ سال است. در پایان این مراسم از اتوسرویس‌های برتر چابهار آقایان ظفر احمد رسولی، عظیم بلوچ، ملا صوالی بلوچ، عبدالستار بلوچ عطا، سعید دهانی، خالد جدگال، ابراهیم ملکی، مجید مرعشی، زاهد ریگی مقدم، عبدالحکیم بلوچ، محمد شریف ناروی و فروشندگان برتر مصعب ساربانی، یعقوب ملک‌زاده، حسن ارگانی، محمد یوسف ملک‌زاده، مرتضی ملک‌زاده و عبدالغنی ناروی با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل و قدردانی شد.

منبع : تین نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.