25 اسفند, 1394

برنامه‌ریزی برای تولید انواع گریدهای پتروشیمی

مسئولیت اصلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی توسعه صنایع بالادستی و نیز میان دست است.

مهندس شاهدایی، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نشست آشنایی تشکل‌ها با سیاست‌های جدید NPC اظهار کرد: وظیفه شرکت ملی صنایع پتروشیمی تامین فرآورده‌ها و محصولات پتروشیمی مورد نیاز کشور و نیز توسعه بخش‌های بالادست و میان دست است.

وی افزود: باید محصولات و موادی تولید کرد تا صنایع پایین دستی نیازهای خود را از بازارهای خارجی تامین نکنند و باید در این مسیر برنامه‌ریزی برای تولید انواع مختلف گرید‌های مورد نیاز داخلی صورت پذیرد. مهندس شاهدایی ادامه داد: برای توسعه صنایع تکمیلی و کمک به ایجاد زیرساخت‌ها اقدام‌های مختلفی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دفتر صنایع پایین دستی در حال پیگیری و انجام است.

وی با بیان اینکه پیگیری برای اصلاح برخی قوانین و سیاست‌های حمایتی برای توسعه صنایع پایین دستی و نیز تعریف زیرساخت‌ها از دیگر اقدام‌های لازم برای توسعه صنایع پایین دستی است، گفت: در این راستا ایجاد کارگروه‌ها و نشست‌های تخصصی برای رفع چالش‌ها و مشکلات می‌تواند راهگشا باشد.

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان شهرک‌های صنعتی ایران می‌تواند در توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی موثر باشد و باید با همکاری و تعامل برای توسعه صنایع پایین دستی و دوری از خام فروشی تلاش کنیم.

منبع : فرصت امروز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.