25 اسفند, 1394

اقدام عاجل دولت بر تعیین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی

در تذکرات برخی نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور بر حل مشکلات خدمات درمانی و پرداخت حقوق و معوقات بازنشستگان و همچنین اقدام عاجل بر تعیین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی تاکید شد.

تذکرات کتبی امروز (سه‌شنبه ۲۵ اسفندماه ۹۴) نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سوی هیأت رئیسه اعلام شد.

بر این اساس ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان و فامنین در تذکری به رئیس‌جمهور اقدام عاجل بر تعیین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی و مشخص کردن جایگاه موارد بودجه سنواتی در سیاست‌های ابلاغی، اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد.

آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر به وزیر نفت علت گرانی گاز در مناطق سردسیر در استان همدان و روستاهای شهرستان ملایر را خواستار شد.

سودانی نماینده مردم اهواز نیز به رئیس‌جمهور طی تذکری رسیدگی به وضعیت بازنشستگان فولاد را خواستار شد.

امیرآبادی و قاضی‌پور نمایندگان مردم قم و ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی خرید تضمینی سیب‌زمینی کشاورزان که در انبارها و زمین کشاورزان در حال نابود شدن است را تذکر دادند.

محمد دهقان چناران،گلبهار، گلمکان، طرقبه و شاندیز به وزیر نیرو تسریع در اجرای طرح فاضلاب گلبهار و طرقبه، اجرای انتقال پسماند تصفیه شده مشهد به چناران برای مصارف کشاورزی، تسریع در اجرای آبرسانی به شهرستان طرقبه و شاندیز و تسریع پروژه روشنایی گلبهار را یادآور شد همچنین به وزیر ارتباطات، تسریع در تأمین تلفن ثابت و همراه در گلبهار و تلفن همراه در بهمنجان و مایان اولیا به وزیر ورزش و جوانان تسری و تکمیل ورزشگاه ۱۳۰۰ نفری چناران به وزیر کشور، تسریع و تکمیل ساختمان نیمه‌تمام فرمانداری و سایت اداری طرقبه شاندیز را تذکر داد.

امیرآبادی و آشتیانی نمایندگان قم به وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداخت حقوق کارگران معدن منگنز قم را متذکر شدند.

منظر توکلی نماینده مردم بافق و زابل در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست تا نسبت به فعال نمودن پروژه فولاد بافق اقدام عاجل انجام دهند.

پورابراهیمی قاضی پور، دهقان نمایندگان کرمان، ارومیه و چناران به وزیر کشور و وزیر اقتصاد و دارایی دلیل عدم تسریع در تعیین تکلیف سهامداران و طلبکاران شرکت پدیده شاندیز پس از تعیین هیأت‌مدیره این شرکت را خواستار شدند.

قاضی پور و دهقان نمایندگان ارومیه و چناران و طرقبه شاندیز در تذکری به رئیس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداخت حق‌وحقوق کارگران معادن زغال‌سنگ کل کشور که چند ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند را مطرح کردند.

منظر توکلی نماینده مردم بافق در تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام جهت حل مشکلات خدمات درمانی و پرداخت حقوق و معوقات بازنشستگان فولاد را خواستار شد.

قاضی پور نماینده مردم ارومیه به رئیس‌جمهور پرداخت حقوق و دستمزد معلمان حق‌التدریس که ۶ ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند، تذکر داد.

خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر به وزیر بهداشت و درمان تسریع در تعیین تکلیف سیاست دانشگاه آذربایجان غربی را متذکر شد.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم آذرشهر اسکو و بشیری نماینده پاکدشت به وزیر آموزش‌و پرورش لزوم پرداخت سریع مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان سال‌های ۹۳ و  ۹۷۴ را یادآور شدند.

احمدی‌لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علت افتتاح نماینده سوری و دروغین اداره فرهنگ و ارشاد کلاردشت با حضور مسئولان را خواستار شد.

طبیب زاده نوری نماینده مردم تهران به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد که ورود قطعات یدکی از رنو و پژو به جای واردات از چین کمک به قطعه‌سازان داخلی اتومبیل نیست؛ چرا واردات اینگونه صورت می‌گیرد.

موسوی‌لارگانی نماینده مردم فلاورجان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لزوم پرداخت حقوق معوق بازنشستگان صنعت فولاد را یادآور شد.

رستمیان نماینده مردم دامغان به رئیس‌جمهور عملکرد بسیار ضعیف ستاد احیای اماکن تاریخی را متذکر شد.

همچنین پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی علت عدم پیشگیری پرداخت حقوق کارکنان شرکت ذغال سنگ کرمان را خواستار شد.

منظر توکلی نماینده مردم بافق و کرمان طی تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواست تا نسبت به احداث راه‌آهن کرمان، بافق، سیرجان و کرمان و حاجی‌آباد اقدام صورت گیرد.

 

منبع : دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.