25 اسفند, 1394

صنعت مترو نمادی از اقتصاد مقاومتی و نمودی از اقتصاد درون زاست

استفاده از سرمایه گذاری داخلی و خارجی و مشارکت بخش خصوصی در طرح های شهری به طور اعم و پروژه های حمل و نقل شهری به طور اخص به عنوان یکی از اساسی ترین سرفصل های فعالیت شهرداری تهران در سال ۹۵، مورد توجه ویژه مدیریت شهری قرار گرفته است.

بر این اساس معاون شهردار تهران در حکمی اسدالله کریمی را به عنوان مشاور در امور سرمایه گذاری این معاونت منصوب کرد.
در این حکم با اشاره به این که اقتصاد حمل و نقل شهری از سهم و نقش انکار ناپذیری در رونق اقتصاد شهری برخوردار است، آمده است: رونق اقتصاد حمل و نقل، علاوه بر توسعه سرمایه گذاری در شهر، به آبادانی، عمران و پیشرفت شهر و نیز ایجاد فرصت های شغلی و بهبود اشتغال در شهر می انجامد.
در حکم صادره با تأکید بر لزوم روحیه جهادی مبتنی بر معنویت و خلاقیت و متکی بر بهره گیری از منابع بالفعل و بالقوه، تصریح شده است: انتظار دارد نسبت به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، مشارکت مردم در اجرای پروژه های کلان حمل و نقلی و بهره گیری از پتانسیل موجود در سیستم مالی و بانکی، اهتمام ورزید.
در این حکم با اشاره به لزوم ایجاد تحول و نوآوری جهت سرمایه گذاری در پروژه های حمل و نقلی، آمده است: انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق و در پرتو همدلی آگاهانه و هماهنگی عادلانه با دستگاه های دست اندر کار به منظور استفاده از تمام فرصت ها و ظرفیت های موجود در جهت پیشرفت صنایع حوزه حمل و نقل شهری از جمله صنعت مترو، تمام توان و تجربه خویش را به کار گیرید.
وی در حکم صادره با تأکید بر این که صنعت مترو به عنوان نمادی از «اقتصاد مقاومتی» و نمودی از «اقتصاد درون زا» محسوب می شود، تصریح کرد: از طریق گسترش ساز و کارهای حمل و نقل شهری و تجهیز و تقویت زیرساخت های حمل و نقلی که در نهایت به ارتقای «اقتصاد شهری» و اعتلای «اقتصاد ملی» می انجامد، اهتمام نماید.
گفتنی است  اسدالله کرمی پیش از این به عنوان شهردار در چند منطقه تهران مشغول به کار بوده و علاوه بر این، مدتی نیز مسئولیت ریاست هیأت مدیره و مدیر عاملی سازمان منطقه آزاد کیش را نیز بر عهده داشته است.

منبع : آریا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.