25 اسفند, 1394

تکیه بر توانمندی های داخلی راه گشای مشکلات کشور است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، تکیه بر خوداتکایی و توجه به توانمندی های داخلی و از همه مهمتر اقتصاد مقاومتی مورد نظر و تأکید مقام معظم رهبری را تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور دانست.

این مطلب را حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در جمع مسئولان و فارغ التحصیلان دوره عالی رسته ای سازمان عقیدتی سیاسی ارتش عنوان کرد.
وی توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانایی های داخلی را راه حل رفع مشکلات کشور دانست و افزود: بعضی ها فکر می کنند وقتی مذاکرات هسته ای به سرانجام رسید، مشکلات اقتصادی کشور هم تمام می شود در صورت که اینطور نیست و باید بدانیم تحریم ها مساله جدیدی نبوده و از هنگام تصرف لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) وجود داشته اند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، رهبری های حکیمانه امام خمینی(ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) را موجب پیشرفت کشور و رسیدن به خوداتکایی و نیز رشد و توسعه در موارد مختلف مانند مباحث هسته ای، پزشکی و نظایر آن دانست.
آل هاشم افزود: امروز نیز باید با تکیه بر خوداتکایی و توجه به توانمندی های داخلی و از همه مهمتر اقتصاد مقاومتی که مورد نظر و تأکید مقام معظم رهبری است، مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم.
وی مسئولان و کارکنان عقیدتی سیاسی های ارتش در یکان های مختلف را به ترویج الزامات اقتصاد مقاومتی توصیه کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور است و در این زمینه نمی توان به وعده و وعید دشمنان اعتماد کرد و آینده کشور را بر مبنای اخم یا لبخند آنها قرار داد.
نماینده ولی فقیه در ارتش، جلوگیری از اسراف و تبذیر را یکی از راه های مهم نیل به اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: توجه به تولید ملی یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی است و در این زمینه باید فرهنگ مصرف تولید داخلی نیز گسترش یابد تا سفره کارگران ایرانی پر رونق باشد نه کارگران خارجی.
آل هاشم توجه ویژه به امور فرهنگی را از دیگر نکات مهم و وظیفه مسئولان و کارکنان عقیدتی سیاسی های ارتش دانست و افزود: امروز، دشمنان جمهوری اسلامی ایران گرچه از همه امکاناتشان از جمله تحریم و نظایر آن برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند اما آنچه که بر روی آن تمرکز کرده و چشم امید فراوانی به آن دارند بحث تهاجم فرهنگی است به نحوی که مقام معظم رهبری از آن به ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی یاد کرده اند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، توجه مسئولان به بحث «نفوذ» را که بارها مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده اند جلب کرد و گفت: باید بپذیریم تلاش دشمن برای نفوذ به سیاست، فرهنگ، اقتصاد و خانواده های ما کاملاً جدی است و دشمن لحظه ای از تلاش در راه رسیدن به اهداف خود از طریق نفوذ دست بر نمی دارد و این، وظیفه ما را دو چندان می کند.
وی فارغ التحصیلان دوره عالی رسته ای عقیدتی سیاسی را به جدی گرفتن پیشرفت علمی توصیه کرد و افزود: پیشرفت علم و دانش از جمله مقولاتی است که ما را در راه گام نهادن به وادی اقتصاد مقاومتی کمک کرده و کشور را از تکیه به اقتصاد تک محصولی نفت نجات می دهد.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.