IMG10322944
24 اسفند, 1394
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

دخالت وزارت صنعت در واردات کشاورزی خلاف اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اجازه ثبت سفارش در مورد واردات غلات به عهده جهاد کشاورزی است ولی این روزها شاهدیم که وزارت صنعت برخلاف اقتصاد مقاومتی اقدام به دخالت در امور واردات محصولات کشاورزی می کند.

عباس پاپی زاده افزود: این وزارت جهاد کشاروزی است که تشخیص می دهد برای سال آینده نیاز به گندم داریم یا خیر.

او افزود : این روزها مشاهده می شود که وزارت صنعت بدون توجه بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی ، اقدام به دخالت در امور واردات محصولات کشاورزی به کشور می کند که در حقیقت این عمل مغایر با قوانین است و دود این حرکت بی شک چشم تولید کنندگان داخلی را نوازش خواهد کرد.

پاپی زاده ادامه داد : میزان تولید و مصرف گندم کشور حدود ۱۲٫۵ تا ۱۳٫۵ میلیون تن بوده است که انتظار می رود این رقم در سال آینده بیشتر شده و بتوانیم نیاز داخل را از تولیدات داخلی تامین کنیم.

مدیرکل روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران روز گذشته به تسنیم گفته بود: برداشته شدن محدودیت واردات گندم در سال ۹۵ برای حمایت از صنایع تبدیلی و فقط به‌صورت ورود موقت است تا گندم خارجی به کشور وارد و بعد از فرآوری دوباره صادر شود.

حسین داستان افزود: وزارت جهاد کشاورزی بحث ممنوعیت واردات برای گندم در سال آینده را داشت اما وزارت صنعت در این ارتباط نظر دیگری داشته و قصد ایجاد نظام تعرفه‌ای برای واردات این محصول دارد.

منبع : تسنیم

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.