24 اسفند, 1394

قیمت محصولات پتروشیمی صادراتی افزایش می‌یابد

بساق زاده گفت: ما قبل از تحریم ۲۰ تا ۲۵ درصد محصولات خود را به اروپا صادر می‌کردیم اما به خاطر شرایط تحریم این میزان به زیر ۵ درصد رسید.

علی محمد بساق‌زاده مدیر کنترل تولید شرکت صنایع ملی پتروشیمی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین رقبای ایران در تولید محصولات پتروشیمی در حوزه خلیج فارس و کشورهای عربستان و قطر و تا حدی چین و هند هستند، گفت: محصولات پتروشیمی ما به آسیای نزدیک و دور و افریقا و اروپا صادر می‌شود.

وی درباره اینکه آیا در شرایط پسابرجام آیا گستره بازار رقابت ایران برای صدور محصولات پتروشیمی تغییر می‌کند یا خیر؟ اظهار داشت: ما قبل از تحریم ۲۰ تا ۲۵ درصد محصولات خود را به اروپا صادر می‌کردیم اما به خاطر شرایط تحریم این میزان به زیر ۵ درصد رسید و در حال حاضر با توجه به شرایط ایجاد شده انتظارمان این است که بازار قبلی خود را بدست آوریم و تنوع در بازار ایجاد شود. و به لحاظ قیمت نیز اوضاع بهتری خواهیم داشت.

بساق‌زاده تصریح کرد: در زمان تحریم با توجه به اینکه بازار محدود بود و مجبور بودیم محصولات خود را فقط در اسیای دور و نزدیک بفروشیم لذا قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کرد اما اکنون با توجه به اینکه اروپا کمتر روی پتروشیمی سرمایه گذاری کرده و باید خوراک محصولات خود را از خارج از کشور تهیه کند سعی می‌کند که از محصولات پتروشمی میانی و یا نهایی استفاده کند بنابراین این قاره می تواند بازار خوبی برای محصولات ایران باشد و به این ترتیب خود به خود قیمت افزایش می‌یابد.

 

منبع : تحلیل ایران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.