24 اسفند, 1394

اقتصاد مقاومتی مهمترین اولویت‌های ۹۵

مسئول واحد تشکیلات جامعه اسلامی مهندسین مهمترین اولویت سال ۹۵ را حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی می‌داند.

احمد نیک‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مهمترین اولویت دولت و مجلس در سال ۹۵، اظهار کرد: در سال ۹۵ ما باید همه هم و غم خود را برای حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی بگذاریم چون اگر اقتصاد مستقل نداشته باشیم استقلال سیاستمان هم خدشه‌دار خواهد شد.وی با بیان اینکه حیات و ادامه انقلاب اسلامی در گرو جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی است،‌ افزود: در این ۳۶ سال هم ثابت شد که ما باید به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کردیم. البته از ابتدا سیاست امام (ره) و حضرت آقا همین بود ولی عده‌ای به سمت خودکفایی و مستقل شدن حرکت نکردند.

نیک‌فر در ادامه تصریح کرد: متأسفانه این مسأله توسط برخی مسئولین جدی گرفته نشده است. الان هم در پرتو جنجال‌های برجام در حال انجام یک اشتباه هستیم و آن هم ورود رسمی و ناهماهنگ با اقتصاد مقاومتی کالاهای خارجی به کشور است.در حالی که شعار اقتصاد مقاومتی داده می‌شود، ولی می‌بینیم در نهایت هیأت‌های تجاری خارجی برای فروش کالاهای خود به ایران می‌آیند. آنها چون با ما دشمنی دارند سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی به ایران انجام نمی‌دهند و بازر تشنه ایران را جایی برای تجارت پرسود خود می‌دانند. به تأکید حضرت آقا نباید فریب این هیأت‌ها را بخوریم.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به شکل‌گیری مجلس جدید در سال ۹۵، گفت: سال ۹۵ وضع خاصی دارد چون مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری عوض می‌شوند و سال اول خود را تجربه می‌کنند. از طرفی سال اول پسابرجام است. روی بحث برجام امسال در داخل و خارج مانور زیادی داده شده است ، ولی واقعیت این است که استکبار نمی‌خواهد از برجام چیزی نصیب ایران شود.

وی ادامه داد: درست است که در مذاکرات هسته‌ای و رسیدن به برجام ما تعامل و منطق خودمان را ثابت کردیم ولی دنیای استکبار نشان داده که به دنبال تعامل نیست و در این مدت کم هم با حرف‌ها و رفتارهای خود این مسأله را ثابت کرده است.

نیک‌فر در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: متأسفانه به هر دلیلی، برنامه ششم توسعه مصوب نشد چون هنوز مفاد و پیش‌نویس آن تهیه نشده است در حالی که ابتدای سال ۹۵ باید اولین سال اجرای برنامه ششم باشد اما این اتفاق نیفتاده و برنامه پنجم یک سال دیگر تمدید شده است.این عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در پایان، خاطرنشان کرد: بودجه سال ۹۵ هم به شروع این سال نرسید و احتمالاً باید تنخواه یا بودجه چند دوازدهم تصویب شود و در پایان کار مجلس نهم در سال ۹۵ تصویب بودجه نیز از اولویت‌هایی است که اهمیت دارد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.