24 اسفند, 1394

اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت تحقق یافت

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه وضعیت فعلی با منویات مقام معظم رهبری فاصله دارد، اما حوزه انرژی نسبت به سایر حوزه ها در اقتصاد مقاومتی موفق ترعمل کرده است.

امیر عباس سلطانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم شورای اسلامی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه انرژی نسبت به سایر حوزه ها و وزارت خانه ها از وضعیت بهتری برخوردار است.

وی افزود: اگرچه باید پذیرفت که آنچه از اقتصاد مقاومتی تحقق یافته نسبت به منویات و نقطه مطلوب مقام معظم رهبری بسیار ضعیف است اما به طور کلی به عملکرد حوزه انرژی در این موضوع نمره قبولی تعلق می گیرد.

سلطانی کارهای انجام شده در حوزه میادین مشترک نفتی جنوب کشور را مثبت ارزیابی کرد و افزود: علی رغم نبود شرایط لازم در سال های اخیر کارهای خوبی در حوزه میادین مشترک پارس جنوبی و ستاره خلیج فارس انجام شده است که خودکفایی در تولید بنزین یکی از دستاوردهای آن است و بسیار مثبت ارزیابی می شود.
وی افزود: انچه این روزها به عنوان واردات بنزین انجام می شود مربوط به بنزین یورو ۴ است که به دلیل نیاز کلان شهرها اجتناب ناپذیر است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: البته این خروج ارز از کشور با اقدامات انجام شده در پروژه ستاره خلیج فارس به حداقل خواهد رسید.

وی همچنین پیرامون آینده قیمت نفت در جهان گفت: نباید انتظار داشت که قیمت نفت افزایش سریع و چشمگیری داشته باشد، اما پیش بینی می شود تا اواخر سال ۲۰۱۶ این قیمت به رقم ۳۵ تا ۵۰ دلار در هر بشکه برسد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.