22 اسفند, 1394

فعالیت ۱۰۰ هزار تعاونی در سطح کشور

کلانتری: ۱۰۰ هزار تعاونی در سطح کشور فعالیت دارند و از محل این تعاونی ها یک میلیون و ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با فریدون همتی استاندار قزوین اظهار کرد: تعاونی های دانش بنیان در صورت تقویت می توانند نقش مهمی را در حوزه فناوری و اقتصاد کشور ایفا کنند.
وی در ادامه به تشریح نقش تعاون در اقتصاد کشور پرداخت و عنوان کرد: با توجه به شرایط کنونی و لزوم گام برداشتن به سمت اقتصاد مقاومتی و نیز به منظور پیاده کردن سیاست های مربوط به حوزه تولید و اشتغال باید برای توسعه تعاونی ها تلاش کنیم.
کلانتری نزدیک ترین راهکار برای تحقق اهداف کشور در حوزه اشتغال را توسعه تعاون دانست و گفت: در این بخش می توان با صرف یک سوم هزینه سایر بخش ها نسبت به ایجاد فرصت های شغلی و ایجاد اشتغال ارزان اقدام کرد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت ۱۰۰هزار تعاونی در کشور خبر داد و گفت: از محل این تعاونی ها یک میلیون و ۷۰۰هزار شغل در کشور ایجاد شده است.
وی از تعاون به عنوان یک موضوع مهم و جا افتاده در اقتصاد دنیا نام برد و افزود: در سطح جهان دو میلیون و ۶۰۰هزار تعاونی وجود دارد که یک میلیارد نفر عضو آن ها هستند.
کلانتری با تاکید بر تلاش مدیران ارشد استان ها و دستگاه های اجرایی برای تقویت بخش تعاون، تاکید کرد: تعاونی ها از ظرفیت بالایی برای رونق تولید و اشتغال برخوردار بوده که نباید تحت هیچ شرایطی از آن ها غافل شد.
این مسئول در ادامه از عضویت نیمی از دهیاری های کشور در تعاونی های دهیاران خبر داد و خاطرنشان کرد: در سطح کشور شاهد فعالیت ۷۰۰تعاونی دهیاران هستیم که این تعاونی ها با تجمیع منابع و امکانات بین چند دهیاری می توانند خدمات رسانی خود را افزایش دهند.
کلانتری در ادامه از فراهم شدن مقدمات تشکیل ۸۰تعاونی توسعه عمران در شهرستان ها و استان های مختلف کشور خبر داد و اظهار کرد: این تعاونی ها که با مشارکت دستگاه های اجرایی تشکیل می شوند در خدمت امور عمرانی و سازندگی مناطق خود قرار می گیرند.
وی در ادامه به نقش تعاونی ها در شبکه توزیع و مصرف کشور اشاره و تصریح کرد: نیمی از تعاونی های فعال کشور در حوزه تولید فعالیت دارند که در شبکه مصرف تعاونی های کشور پنج میلیون نفر عضو آن هستند.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه خواستار حمایت مدیران استان ها برای راه اندازی تعاونی های تامین نیاز در سطح شهرستان ها شد و ادامه داد: این تعاونی ها می توانند در یک رسته شغلی یا تولیدی ایجاد شده و با صرف زمان و هزینه کمتر به تامین نیازهای خود بپردازند.
کلانتری در پایان یادآور شد: از ایجاد تعاونی ها در خوشه های مختلف تولیدی حمایت می کنیم چراکه این کار می تواند با حذف واسطه ها، توان تولیدکنندگان را در بخش تامین نیازهای خود بالا ببرد.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.