22 اسفند, 1394

ریل گذاری مجلس دهم با رویکرد اقتصاد مقاومتی و جهش علمی خواهد بود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت :بر اساس رهنمود های رهبر معظم انقلاب که در زمینه اقتصاد مقاومتی ، جهش علمی و مصون سازی فرهنگی بوده است ، قانون هایی در مجلس نهم به تصویب رسیده است که ریل گذاری دقیقی در جهت رشد علمی و ایجاد شرکت های دانش بنیان با زیر بنای اقتصاد مقاو متی خواهیم داشت.

محمد مهدی زاهدی در نشست خبری که صبح امروز با خبرنگاران و اصحاب رسانه بر گزار کرد گفت : بر اساس رهنمود های رهبر معظم انقلاب که در زمینه اقتصاد مقاومتی ، جهش علمی و مصون سازی فرهنگی بوده است ، قانون هایی در مجلس نهم به تصویب رسیده است که ریل گذاری دقیقی در جهت رشد علمی و ایجاد شرکت های دانش بنیان با زیر بنای اقتصاد مقاو متی خواهیم داشت .

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت : ازمردم  ایران که در ۷ اسفند حماسه بیادماندنی  را رقم زدند و به ندای مقام معظم رهبری مبنی برحضورگسترده در انتخابات لبیک گفتند ، تشکر  کرده  و امید داریم  که هم دولت مردان و هم مجلسی ها قدردان این حضورگسترده باشند و با اولویت دادن  به مسائل معیشتی مردم واشتغال زایی جوانان در رفع مشکلات آنان گام برداشته و از این ملت بیدار این گونه قدر دانی کنند .

وی ضمن تبین برنامه های آینده برای کرمان تصریح کرد : در این دوره کارهای بزرگ و ماندگاری برای کرمان و راور باهمکاری سایرمسئولین اعم از مسئولین دولتی درسطح ملی و مسئولین استانی رقم بزنیم، مانند اجرایی شدن انتقال آب به کرمان از ۴ مسیر، اجرایی شدن پروژه عظیم فولاد در کرمان نورد فولاد درشهرستان راور،اخذ مصوبه و آغاز عملیات پروژه پتروشیمی فجردرکرمان،اخذمجوز وتامین اعتباربرای احداث ترمینال فرودگاه کرمان به منظور افزایش صادرات ، تکمیل عملیات سدقدرونی راور و سد نسا ء بم  ده هاپروژه بزرگ و کوچک دیگر که در حال انجام است .

زاهدی عنوان کرد : انتقال آب از چهار مسیر به استان به منظور تامین آب برای کل مصارف استانی است ، انتقال آب از بهشت آباد و سد شهید تیموری برای مصرف شرب و انتقال آب از خلیج فارس برای فعالیت های صنعتی و انتقال آب از دریای عمان برای فعالیت در بخش کشاورزی بوده است که این پروژها یک سال ونیم گذشته استارت آن زده شده است .

نماینده مردم وکرمان وراور ضمن اشاره به پروزه های نیمه تمام استانی اظهار کرد :  جاده محور کرمان-راور و راور-دیهوک دارای شش پیمانکار بزرگ با ۱۳۰ میلیارد تومان است که متاسفانه روند کار تعطیل شده است و عدم تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر مانند آب، فاضلاب شهری و برق که این موضوع موجب نارضایتی مردم ازدولت محترم و وزارت راه و شهرسازی گردیده لذا  انتظارداریم دولت در این ضمینه تمهیدات لازم را بیندیشد.
رییس مجمع نمایندگان کرمان گفت : بانک های عامل تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی بانک مسکن  نیز به تعهدات خویش عمل نکرده و آن نیز مزید بر نارضایتی شده و انتظارمی رود که برای احداث جاده مسیر گلباف-کرمان که ۴۲ کیلومتر مسیر را کوتاهترمی کند وزارت راه و شهرسازی تدبیری اندیشد و از وزارت نفت هم انتظار است که گاز رسانی به بخش های مختلف کرمان،راور،گلباف،شهداد،راین وکوهساران را دراولویت قرار دهند که وزیر نفت قول دادند که تا اواخر سال ۹۵ این عملیات اجرایی شود که امیدواریم به وعده خویش عمل نماید.

وی در ادامه به حضور مساقفران نوروزی اشاره کرد و گفت :شهرداری استان باید برای حضور مسافران نوروزی خدمات رفاهی مناسبی را در نظر بگیرند که این خدمات باید شامل اسکان و  نقشه راه در داخل استان باشد ، تا مسافران در شهر برای یافتن یک جاده خروجی سرگردان نشوند و در این نقشه ها باید به خوبی مسیر ها پمپ بنزین ها و حتی مکان های گردشگری و درمانی لحاظ شده باشد  .

وی با بیان اینکه تعهد جدی تری نسبت به وظایف محوله خود خواهم داشت گفت : به فضل الهی برای ۴ سال آینده هم پیگیر اقدامات بزرگ دیگری باهمکاری تمامی مسئولین در دولت ، استان و بخش خصوصی پیگیری کنیم تا درسایه امنیت و سرمایه گذاری در  بخش خصوصی شاهد اشتغال زایی جوانان ، تامین معیشت خانواده ها و همچنین توسعه و پیشرفت کل استان کرمان و شهرستان راور باشیم.
زاهد ی بابیان اینکه راه ارزش های شهدا را ادامه خواهم داد، ابراز کرد : آرمان های شهدا، امام راحل ،آزادگان عزیز ، رزمندگان  و منویات مقام معظم رهبری ، وفادار بوده و هرگز به اندازه  سرسوزنی  هم از این آرمان ها دور نخواهم شد.

وی  در پاسخ به سئوال روزنامه پیام ما در خصوص اختلافات وی با همتای دیگرش در نمایندگی استان کرمان ، اذعان داشت : ازجریان اصولگرایی کشور تشکر می کنیم که علی رغم شکست در انتخابات تهران به راحتی نتیجه آن را پذیرفتند لذا  این درس عبرت بسیار خوب و اثر گذاری  برای همه ی گروه های سیاسی درون نظام بود، همه گروه های سیاسی درون نظام بادعوت از هواداران خود به پای حضور در کنار صندوق رای نشان دادند که مطالبات خود را باید از طریق صندوق رای می توان پیگیری نمود و نه با آشوب های خیابانی .
زاهدی  ضمن بیان اننظاراتش از کارگروه برجام گفت : از کارگروهی که پیگیری مسائل برجام رابرعهده دارند انتظار می رود بااطلاع رسانی به موقع ،  شفاف و اعتماد به مردم فهیم کشورمان جلوی شایعه سازی و یا انتشار اخباری که صحت و سقم آن معلوم نیست ، گرفته شود.
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در  خصوص اموال بلوکه شده ایران در خواست شفاف ساز کرد و گفت :باید معلوم شود که چه میزان از طلب کشورمان و پول های بلوکه شده به کشور بازگشته ؟چه میزان آن دراختیار دولت محترم قرارگرفته؟چه میزان در اختیار بانک مرکزی و چه مقدار هم در اختیار بخش خصوصی قرارگرفته است ؟ آیا پولی که در اختیار دولت  است  همان گونه که ریاست محترم جمهوری قبلا اعلام کرده بود هست که بتوان مسائل اقتصادی و معیشتی را حل کرد و حجم وسیع اشتغال زایی نمود.؟؟؟

وی بیان کرد : رکود بیداد می کند صنایع یکی پس ازدیگری درحال تعطیلی است و اگرتولیدی نیزهست مشتری برای خریدآن نیست و اگردولت محترم تمهیدی برای ۶ ماه آینده جهت خروج از رکود نیندیشد ,چه بسا تبعات اجتماعی شدیدی داشته باشد و آنگاه نظام باید هزینه سنگینی برای آن بپردازد.
زاهدی گفت: رکود مسکن ، رکود صنعت فولاد  را به همراه داشته و تولید را دچار آسیب جدی کرده  و به تبع آن معادن خروج ذغال سنگ هم  آسیب دیده اند،حقوق آنها چندماه است پرداخت نشده و معادن یکی پس ازدیگری درحال تعطیلی است،یقینا این وضع تبعات اجتماعی بد و چه بسا تبعات امنیتی را نیز به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم کرمان و راور تصریح کرد : دولت محترم اعلام می نماید که تورم درحال سیرنزولی است ،اما واقعیت تلخ آن است  که رشد نا برابر در آمدها به تبع آن بی عدالتی اجتماعی در این خصوص موجب کاهش شدید قدرت خرید مردم گردیده ، متقاضی و تقاضا برای بنگاه های بزرگ دولتی کم شده است که  این  عوامل موجب کاهش تورم گردیده و رکود را نیز به دنبال داشته است.
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان خاطر نشان کرد  : از دولت محترم  انتظار می رود که  نقطه بهینه ای فی مابین تورم و رکود داشته باشد و این امر  ممکن نیست مگراینکه به وضعیت نابسامان اقتصادی،معیشتی واشتغال زایی مردم پاسخ  مثبت دهیم و اقتصاد مقاومتی را باتمامی ملاحضات و جوانب آن پیاده سازی کنیم.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.