22 اسفند, 1394
اوسط هاشمی در نشست سراسری استانداران کشور:

اقتصاد مقاومتی بدون پرداختن به موضوع قاچاق محقق نمی‌شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد مقاومتی بدون پرداختن به موضوع قاچاق کافی نیست و باید با این پدیده به طور جدی مقابله کرد.

علی‌اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان امروز (شنبه) در نشست سراسری استانداران کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی بدون پرداختن به موضوع قاچاق کافی نیست و باید با این پدیده به طور جدی مقابله کرد.

وی افزود: مقاومت در بخش قاچاق را باید مدیریت کنیم و باید ببینیم چگونه می‌شود که سهم قاچاقچیان در کشور ۲۵ میلیارد دلار است و این عدد مانند عدد اشتغال قابل بحث است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اینکه در این جلسه اعلام شد از سال ۹۲ تا سال ۹۳، ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار حجم قاچاق کاهش پیدا کرد، خود جای بحث است، زیرا ما اثراتش را در مرز نمی‌بینیم و روند قاچاق عملکرد همه‌مان را دارد زیر سؤال می‌برد و اراده قوی‌ هم برای برخورد با آن وجود ندارد.

هاشمی تاکید کرد: برای برخورد با این پدیده که در حال غارت منابع دولت است باید اراده جدی وجود داشته باشد، منابع دولت و کشور زیر پای قاچاق له می‌شود، زیرا باید مشخص شود چه کسانی از این موضوع حمایت می‌کنند و اینکه رهبری فرمودند به بنده گزارش شده که حجم قاچاق ۲۲ تا ۲۵ میلیون دلار است، باید علت این موضوع و چرایی آن بررسی شود و اینکه چرا این موضوع را جدی نمی‌گیریم؟

وی تاکید کرد: باید به این مسئله توجه جدی صورت بگیرد و ریشه‌یابی کنیم و حامیان این مسئله را آشکار کنیم که الان این افراد در مقابل دولت می‌ایستند و جریانی است که به قدرتی تبدیل شده است و قدرتی که آنها امروز دارند، واحدهای تولیدی را به چالش کشیدند.

هاشمی گفت: چطور صحبت از تولید ملی می‌شود اما پنجره‌ها در اختیار ما و دروازه‌های بزرگ در اختیار دیگران است، لذا منابع مالی در حال غارت است.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.