22 اسفند, 1394
حجت الاسلام تقوی:

مجلس دهم مسئله “معیشت،رکود و بیکاری” را جدی بگیرد

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه افزود: مجلس باید با ریل گذاری و از طریق قانون این مشکلات را حل کند و با نظارت و کمک به دولت باید در جهت گشایش این موضوعات قدم بردارد.

قائم مقام جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: مجلس دهم باید در جهت رفع مشکلات اقتصادی، رکورد و بیکاری و همچنین بهبود وضعیت معیشتی گام های جدی را بردارد.
حجت الاسلام سید رضا تقوی قائم مقام جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم با اشاره به اولویت‌های کاری نمایندگان منتخب مجلس دهم، اظهار داشت: مجلس دهم باید اولویت کار خود را با اقتصاد درون‌زا و خروج از رکود، تکیه بر اقتصاد مقاومتی بهبود وضعیت معیشتی مردم قرار دهد و در هر زمینه ای که مجلس در آن مسئولیت دارد کمک دولت باشد تا برای زندگی مردم گشایشی را فراهم آورد.
وی ادامه داد: مسئله رکود موضع بسیار جدی و مشکل مهمی در کشور است و موضوعی است که باید به آن توجه شود.مسئله معیشت و اقتصاد نیز جزء مسائل مهم دیگری است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه افزود: مجلس باید با ریل گذاری و از طریق قانون این مشکلات را حل کند و با نظارت و کمک به دولت باید در جهت گشایش این موضوعات قدم بردارد.
تقوی با اشاره به روحیه ضد استکباری موجود در مجلس فعلی تاکید کرد: مجلس دهم نیز باید این روحیه را حفظ کند و با دشمنی که در صدد نفوذ است مقابله کند و همانطوری که مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود به مجلس خبرگان توصیه کردند که ” مجلس خبرگان باید انقلابی باشد” بنده معتقدم مجلس شورای اسلامی نیز باید روحیه انقلابی داشته باشد.
وی تصریح کرد: به دلیل اینکه مجلس در جایگاه نظارتی است باید از این جایگاه به درستی موضوع نفوذ را رصد کند و مراقبت نفوذ دشمن باشد و هر جایی که منفذی برای ورود دشمن وجود دارد آن جا را ببند.
قائم مقام جامعه روحانیت مبارز به ترویج روحیه انقلابی مجلس در عرصه بین الملل اشاره کرد و گفت: انقلاب،سرنوشت کشور و منافع ملی ما با منطقه ای در آن زندگی می‌کنیم گره خورده است و مجلس نمی‌تواند خود را جدای از این تحولات منطقه بداند.
تقوی توجه به بنیه دفاعی را یکی از اولویت های مجلس دهم عنوان کرد و گفت: با توجه به طمعی که دشمنان به ما دارند باید بنیه دفاعی را تقویت کنیم و با همه وجود نیروها و بنیه‌های  دفاعی را تقویت کند.
تیکه بر ارزش‌ها از دیگر مواردی بود که توسط حجت الاسلام تقوی مورد اشاره قرار گرفت و تاکید شد: نمایندگان باید با فقر، تبعیض و … مبارزه کنند و نقش مجلس در این باره بسیار مهم است و با کمک به دولت در جهت رفع این موارد و پیشرفت کشور تلاش کند.

 

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.