20 اسفند, 1394

کمیته‌های اقتصاد دانش بنیان در شهرستان‌ها تشکیل شود

عاون توسعه اقتصاد دانش بنیان منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، تشکیل کمیته‌های اقتصاد دانش بنیان در شهرستان‌ها را ضروری دانست و گفت: فرمانداری‌ها از تشکیل کمیته‌های اقتصاد دانش بنیان در شهرستان‌ها غفلت نکنند؛ چرا که غفلت از برگزاری این کمیته‌ها در نهایت به انجام فعالیت‌های پراکنده منجر می‌شود

“اکبر فرزین مقدم” در جمع معاونین فرمانداری‌های استان اظهار کرد: نقشه راه و مسیر توسعه کشور را سند چشم انداز و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ترسیم کرده و این سند راهبردی، اصل توسعه کشور را توسعه دانش بنیان قرار داده است.

وی، افزود: آین نامه‌ها و شیوه نامه‌های مورد نیاز برای تشکیل کمیته‌های اقتصاد دانش بنیان در شهرستان‌ها در اختیار فرمانداری‌ها قرار گرفته است و تمامی فرمانداری‌های استان موظف به تشکیل منظم جلسات این کمیته هستند.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته مقرر شده است تا نیازهای فناورانه شهرستان ها در این کمیته ها احصا شده و نسبت به رفع آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

مقدم خاطر نشان کرد: این کمیته ها باید توانمندی های استان را نیز به صورت ساماندهی شده اطلاع رسلانی کنند تا از این طریق بتوانیم سامانه اطلاعاتی جامعی را در سطح استان داشته باشیم.

معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، با تاکید ضرروت تعامل فناوران و سازمان‌های ذی ربط با یکدیگر، اظهار کرد: ایجاد هم افزایی بین سازمان‌ها و نهادهای ذی ربط و فناوران می توانند به بهبود فضای کسب و کار در جامعه کمک کند .

وی با اشاره به فضای مناسب فناوری در استان گفت: خوشبختانه مدیران ارشد استانی توجه ویژه‌ای به موضوعات فناورانه دارند و طرح موضوعات منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در کمیسیون اصلی شورای عالی عتف نشان از همت والای مدیران ارشد استانی برای بدست آوردن جایگاه خاص استان در حوزه فناوری دارد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.