19 اسفند, 1394

تحریم‌ها فقط از روی کاغذ برداشته شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برجام را حلال مشکلات اقتصادی کشور بیان کرد و همین موجب شد تا یک انتظار همگانی برای بهبود وضعیت اقتصاد در جامعه ایجاد شود.

محمد ابراهیم محبی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به وعده‌های متعدد دولت مبنی بر بهبود وضعیت اقتصادی کشور، اظهار داشت: امروز اولین مطالبه مردم خصوصا مردم مناطق محروم و دور افتاده، بهبود وضعیت معیشتی و رونق اقتصاد است که رهبر معظم انقلاب نیز در سال جاری چندین بار بر این موضوع تأکید کردند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم تحقق این خواسته مردم، گفت: پس از چندین سال مذاکره با گروه ۱+۵ بالاخره توانستیم به نتیجه ای با عنوان برجام دست پیدا کنیم. متأسفانه دولت برجام را حلال مشکلات اقتصادی کشور بیان کرد و همین موجب شد تا یک انتظار همگانی برای بهبود وضعیت اقتصاد در جامعه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه برجام قدرت از بین بردن تمام مشکلات اقتصادی کشور را ندارد، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از ابتدای فعالیت خود وعده های کاذبی در خصوص رونق اقتصادی داد و همین موجب نارضایتی های بسیاری در بین مردم شد و ما نیز به عنوان نماینده مردم پیگیر این وعده های کاذب خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه گفت: دولت تا چندی پیش اظهار داشت که سرانجام مذاکرات، لغو تحریم ها و از بین رفتن مشکلات اقتصادی است، اما امروز می‌بینیم که تحریم ها تنها بر روی کاغذ لغو شده‌اند و تغییری در اقتصاد کشور رخ نداده است. از طرفی تحریم سوئیفت هم به طور کامل برداشته نشده و اتصال بانک‌های ایرانی به سوئیفت یک‌طرفه است.

محبی در پایان با بیان اینکه آمارهای رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال دولت غیرمنطقی است، افزود: مردم آثار رشد و رونق اقتصاد را در زندگی و سفره خود می بینند نه در آمار ارائه شده از سوی دولت. افزایش نارضایتی ها از اقتصاد و وضعیت اشتغال نشان از نادرست بودن آمار ارائه شده از سوی دولت دارد.

منبع : خبرگزاری بسیج

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.