18 اسفند, 1394

ماموریت ویژه استاندار برای دستگاه های اجرایی البرز در زمینه اقتصاد مقاومتی

استاندار البرز از ماموریت ویژه به دستگاه های اجرایی این استان برای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی خبرداد.

سیدحمیدطهائی روز سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، افزود: چارچوب های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و هر دستگاه به فراخور مأموریت های حوزه کاری خود باید طرح و برنامه عملیاتی و اجرایی داشته باشد.
وی پس از دریافت گزارش عملکرد اداره های کل کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان در حوزه اقتصاد مقاومتی، افزود: مقایسه عملکرد هر دستگاه بعد و قبل از اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی اعلام شود تا تفاوت های موجود احصاء شود.
استاندار البرز همچنین با اشاره به اینکه ظرفیت های هر استان در منطقه و همین طور شهرستان ها بر اساس استعدادها و ظرفیت ها، روند اجرای طرح اقتصاد مقاومتی را متفاوت از دیگری می سازد، گفت: نیاز است که بررسی های لازم نیز در این زمینه صورت گیرد و فعالیت های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی مطابق ظرفیت ها اجرایی شود.
وی با تأکید بر اینکه تدوین سند آمایش سرزمینی نقش ویژه ای در تصمیم گیری های این بخش خواهد داشت، افزود: در کنار این مهم سیاست های دولت باید مورد توجه قرار گیرد و تا جایی که امکان پذیر است از ظرفیت های مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی نیز استفاده کرد.
طهایی با بیان اینکه الزامات و پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی اغلب بصورت کلی است، گفت: بسترهای اجرایی شدن آن در استان و شهرستان های پیرامونی باید فراهم شود.
استاندار البرز در محور دیگری با اشاره به گزارش کامل ارائه شده از سوی اداره کل کشاورزی استان مأموریتی ویژه برای این اداره کل در نظر گرفت و گفت: اخیرا شاهد سفر رئیس جمهور غنا به این استان بودیم و با توجه به اینکه البرز در زمینه کشاورزی برخوردار از ظرفیت های فوق العاده ای است، بنابراین به نظر می رسد در حوزه کشاورزی با طرح های مبتنی بر راهبردهای اقتصاد مقاومتی و کشت فرا سرزمینی بتوان طرح های فرا ملی ارائه داد.
وی افزود: انتظار می رود دستگاه های مرتبط در این زمینه گام بردارند و پرونده غنا با استان البرز در حوزه اقتصاد مقاومتی ویژه تر اجرایی شود.
وی همچنین وجود صنایع و معادن موجود در این استان را نیز از دیگر استعدادها برای توسعه روابط صنعتی و کشاورزی دانست و گفت: اجرای مأموریت های مشترک با دستگاه هایی همچون آبفا، کشاورزی و صنعت معدن نقشه راهی برای گسترش فعالیت های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.