18 اسفند, 1394
نماینده منتخب مردم شهرستان خمینی شهر:

مهمترین ماموریت مجلس دهم، رفع مشکلات معیشتی مردم است

سید محمد جواد ابطحی گفت: یکی از از مهمترین ماموریت ها در مجلس دهم پیگیری اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات معیشتی مردم است.

سید محمد جواد ابطحی منتخب مردم شهرستان خمینی شهر در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح هایی که قرار است در مجلس دهم پیگیری کند مسائلی را مطرح کرد و در بخش اقتصادی گفت: ازجمله طرح های اقتصادی که در مجلس دهم پیگیر آن می شوم، ارائه طرحی در خصوص الزام دولت به اجرای اقتصاد مقاومتی است و در شرایط فعلی که دولت به هر دلیلی تمایلی به اجرای اقتصاد مقاومتی ندارد، نمایندگان باید با قانون و زمانبندی مشخص دولت را ملزم به اجرای اقتصاد مقاومتی کنند.

الزام دولت به اقتصاد مقاومتی

وی ادامه داد: با تعریف کردن و «به به ، چه چه» کردن مسئولین کاری پیش نمی رود و باید عملیاتی شود و با سخنرانی و همایش به هدف نمی رسیم، در کشور فرصت ها سوخته شد درحالی که با اجرای اقتصاد مقاومتی بخشی از مشکلات جامعه مثل اشتغال و معیشت حل شده بود.

وی بابیان اینکه در بسیاری از مناطق کارگاه ها تعطیل و از رده خارج شد، افزود: در دو سال گذشته در استان اصفهان ۳۵هزار نفر بیکار شده و در این مدت دولت یازدهم حدود ۱۱میلیارد دلار از کشور چین واردات داشته است و به جای حمایت کالاهای مصرفی که در کشور تولید می شود، با وارد کردن کالاهای مصرفی خارجی باعث نابودی مراکز تولیدی و بیکاری بسیاری شده است.

مهمترین ماموریت مجلس دهم، رفع مشکلات معیشتی مردم است

ابطحی اشتغال کشور را به چند بخش تولیدی و صنعتی، خدمات و تجارت، کشاورزی تقسیم کردو تاکید کرد: یکی از از مهمترین ماموریت ها در مجلس دهم پیگیری اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات معیشتی مردم است و متاسفانه به حوزه اشتغال و اقتصاد با دیدگاه انسانی نگاه نمی شود و با تفکر هزینه فایده نگاه شده که مشکلاتی را در این حوزه بوجود آورده است.

وی به اقدامات انجام نشده در این مدت اشاره کرد و گفت: در جهت اشتغال و جذب نیروی جوان نباید بازنشستگان به مشاغل دولتی قبلی خود بازگشت داده شوند و مجدد بکارگیری شوند، اتباع بیگانه برخی از مشاعل را اشغال کرده اند، سرمایه در گردش برای کارخانه ها وجود ندارد و طرح های مصوب همچون بازنشستگی پیش از موعد طبق قوانین لحاظ شده که در جهت جذب جوانان و بکارگیری آنان در مشاغل مختلف بود هنوز عملی نشده است.

موضوع رسیدگی به فرهنگ در جامعه مظلوم واقع شده

منتخب مردم خمینی شهر با بیان اینکه فرهنگ مظلوم است و برخی به حاکمیت اسلام می اندیشند و گرهی به حکومت مسلمانان و دعوای ریشه ای بر سر این موضوع است اظهار کرد: فرهنگ در جامعه فقط به ماهواره، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، بی حجابی و امثال آن ختم نمی شود و حدود هفتاد خورده فرهنگ در کشور وجود دارد که نیازمند راهکار است.

وی اضافه کرد: از فرهنگ عزاداری ها تا مراسمات شادی، نوع پوشش و لباس و مد نیازمند بررسی بوده و قوانینی موجود است که متاسفانه دولت ها و نمایندگان مجلس تمایلی به درگیر شدن به این موضوع را نداشته اند و دنبال هستند تا آن چیزی که همه می پسندند را وضع کنند درحالی که باید جاذبه در حد اعلا و دافعه در حد کم در بین مردم به وجود آید، البته برخی نیز به سبد رای خود در دوران پس از مسئولیت می اندیشند و از هم اکنون دنبال کسب حداکثری آرای مردم ستند و به صورت جدی در بحث فرهنگ وارد نمی شوند.

وضعیت علمی کشور رضایت بخش نیست و باید به سند تحول علمی برسیم

وی با اشاره به وضعیت علمی دانشگاه ها در کشور بیان کرد: سند تحول علمی و وضعیت پیشرفت علمی که در کشور وجود دارد باید ایران سال ۱۴۰۴ در لیست کشورهای برتر علمی منطقه قرار بگیرد و متاسفانه به این موضوع اهمیت داده نشد و در دولت یازدهم در رتبه بعد از عربستان قرار گرفتیم و این موضوع عقب افتاده است.

ابطحی با بیان این سند علمی و نقشه راه خاطر نشان کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه و شرکت های دانش بنیان باید جدی دنبال شوند و دانشگاه جای تنش ها و میتینگ های سیاسی نیست.

در مدیریت و توزیع عادلانه آب کشور نابسامانی هایی وجود دارد

وی با اشاره به مشکل کم آبی در منطقه گفت: آب یکی از مشکلات اساسی کشور و استان است و در مدیریت آب و منابع آبی ایراداتی وجود دارد، در کشور توزیع عادلانه آب وجود دارد و به صراحت تکلیف این موضوع روشن است اما در مدیریت و اجرای توزیع عادلانه آب نابسامانی هایی دیده می شود و را انتقال آب باید بررسی و کارشناسی شده و طبق قانون موجود توسط مدیران توزیع شود.

منتخب مردم با ابراز تاسف از اینکه پس صرف هزینه های فراوان و تحقیقات گسترده در خصوص انتقال آب بهشت آباد در فلات مرکزی، چند روزی است که توسط دولت لغو شده اظهار کرد: در کشورهای خارجی آب صنعت را کاهش و ب کشاورزی اضافه می کنند در حالی که در ایران عکس آن انجام می شود و به امنیت غذایی اهمیت داده نمی شود.

مراکز دارای آلایندگی موظف به پرداخت عوارض آلایندگی هستند

همچنین وی به موضوع آلودگی هوا و آلایندگی ها در شهرها وکلانشهرها اشاره کرد و گفت: برخی راضی هستند کارخانه های دارای آلایندگی راه اندازی یا وجود داشته باشند تا بتوانند عوارض آلایندگی و درآمدی کسب کنند و این نگرش در مدیریت شهری اشتباه است.

وی افزود: البته اگر کارخانه های با آلایندگی وجود داشت باید عوارض آلایندگی را پرداخت کند و قانون آن در مجلس هشتم برنام پنجم مصوب شد و عوارض پالایشگاه ها و کارخانه های تولیدی به مرکز استان پرداخت شده که به میزان جمعیت و تاثیرپذیری آلادگی بین شهرهای مختلف منطقه توزیع می شود.

اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح قانون بیمه بیکاری و اشتغال و معیشت جوانان

نماینده اسبق شهرستان خمینی شهر در مجلس هشتم به برنامه هایش در مجلس دهم اشاره کرد و مهمترین آنها را اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون بیمه بیکاری برشمرد و گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده که اقتصاد جامعه را فلج کرده است.

وی ادامه داد: ارزش افزوده به شفاف سازی اقتصادی کمکی نکرد و ابهامات جدی را به درآمدها اضافه کرده و به عنوان یک طرح پیگیر خواهم بود تا در مجلس دهم این قانون اصلاح شود.

ابطحی با اشاره به وضع جوانان آماده و جویای کار و همچنین قانون بیمه بیکاری، اظهار کرد: تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده که آماده و جویای شغل هستند و به طور غیر ارادی بیکار شده اند در کشور وجود دارد که بهترین دوران عمرشان را بیهوده تلف می کنند و دچار افسردگی های روحی، عدم تشکیل خانواده که منجر به وجود آمدن ناهنجاری هایی در جامعه می شود و باید در مجلس دهم بر سر این موضوع بررسی هایی صورت پذیرد.

وی افزود: تا زمانی که شرایط شغلی برای جوانان جویای کار فراهم نشود می توان از طرح بیمه بیکاری برای آنها تا زمان گرفتن شغل استفاده کرد و منبع درآمدی اندک جهت رفع نیازهای زندگی جوانان و پیشگیری از معضلات اجتماعی در جامعه را بوجود آورد.

ابطحی در ادامه گفتگو به مسائل شهرستان اشاره داشت و گفت: در شهرستان خمینی شهر مشکلات فراوانی وجود دارد اما باید اولویت بندی هایی شود و مهمترین آن ها مشکل نبود زمین، خوابگاهی شدن شهرستان، تراکم جمعیت، بهداشت و درمان، فضای آموزشی و معضلات فرهنگی گوشه ای از این مسائل هستند که باید بررسی و اقداماتی در رفع آنها صورت گیرد.

مجلس دهم با توجه به نمایندگانش شبیه به مجلس پنجم دیده می شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم با ابراز تشکر و قدردانی از مردم انقلابی و شهیدپرور و حسینی شهرستان خاطرنشان کرد: از برخی کاندیداها که موجب رقابت سالم انتخاباتی شدند و حماسه ای بزرگ شکل گرفت و موجبات خوشحالی رهبر انقلاب شد سپاسگزارم.

وی عنوان کرد: شخصی که به عنوان نماینده مردم در مجلس انتخاب می شود متعلق یه ملت ایران بوده و یک گروه و جناح خاصی تعلق ندارد، البته من تفکرم ترویج ترزش های مقدس کشور است و بر دفاع از مواضع نظام سخت ایستاده ام و تهمت ا و شایعات سد راهم نمی شوند.

ابطحی از اعلام همکاری نامزدهای انتخاباتی و نمایندگان اسبق مجلس و برخی مسئولین شهرستانی در دوران مسئولیتش در مجلس دهم گفت: نف این اعلام حضور کار پسندیده ای است اما من به برخی از تصمیم گیری های غلط که در این مدتگرفته شده منتقدم و بهتر از این می توانستند مدیریت کنند.

منتخب مردم برای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش بینی ام از مجلس دهم آن است که شبیه مجلس پنجم باشد و تلاش خواهیم کرد که منفعل نباشد اما مجلس ششمی هم شکل نخواهد گرفت و حتی امیدوارم با برخی از اعتدالیون منتخب نیز بتوانیم در جهت پیشبرد مسائل کشور همکاری هایی را داشته باشیم.

منبع : صاحب نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.